Pesti Srácok

Kamubüntetést kaptak az autósok a traffipaxoló rendőröktől

Kamubüntetést kaptak az autósok a traffipaxoló rendőröktől

Vizsgálatot indított Szabó Máté ombudsman két autós, ritkán tapasztalt panasza alapján - írja a Totalcar.hu. Az autósokat 2011 decemberében mérték be rendőrségi sebességellenőrző kamerákkal Budapesten, az Egér úton. Állítják, betartották az érvényes sebességkorlátozást, mégis megbüntették őket. A Totalcar.hu szerint olyan kerülőútról van szó, amelyen évek óta hetven kilométeres sebességkorlátozás van érvényben, erről az ombudsmant a Budapesti Közlekedési Központ tájékoztatta. A traffipaxoló rendőrök azonban ezt nem vették figyelembe, vagy azért mert nem tudtak, vagy azért mert nem akartak róla tudni. A cikk szerint az ominózus időpontban vizsgált sebességellenőrzéskor 159, illetve 174 autóst mértek be és büntettek meg a két-két órán át tartó ellenőrzés alkalmával. Tehát kiderült, hogy a rendőrök nem csak a két bejelentőt, hanem rajtuk kívül még százakat büntettek meg, valószínűleg jogtalanul, és ez még nem is a legsúlyosabb szabályszegés, amit elkövettek az akkor szolgálatban lévő rendőrök. Szabó Máté betekintett a rendőrök munkájáról készült jegyzőkönyvbe, az úgynevezett települési naplóba. Ebben rögzítik a mérések összes körülményét. A naplóból kiderült, az összes esetben pontosan 68 kilométeres mért sebességet írtak be a megfelelő rovatba. Ez nagyjából olyan, mintha egy sok szerelvényből álló vonat ment volna el a sebességmérő előtt. Vagyis teljes képtelenség. A teljes cikket

itt

olvashatja Fotó: Csepel.info

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!