Pesti Srácok

Egyre biztosabb: Laborc nem ússza meg

Egyre biztosabb: Laborc nem ússza meg

Másfél hét múlva, április kilencedikén teszi le a parlament nemzetbiztonsági bizottságának asztalára Pintér Sándor belügyminiszter, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatója, Laborc Sándor (képünkön) és az olajszőkítési ügyleteiről ismert Portik Tamás közötti beszélgetések nyilvánosságáról szóló Gálszécsy-jelentést - írta mai számában a Magyar Nemzet. A lap szerint erről több egyeztetést is tartottak a Belügyminisztériumban az elmúlt napokba. Végül arról születhetett döntés, hogy a bizottság döntse el, hogy nyilvánosságra hozza-e, és ha igen, akkor milyen formában a két személy kapcsolatát feldolgozó jelentést. A lap a dokumentum részleteit ismerő forrástól úgy tudja: Laborc és a volt Energol-vezér beszélgetéseinek leirata körülbelül nyolcvanoldalas, az ebben szereplő megállapítások pedig egyéb bűncselekmények gyanúját is felvethetik. Ezt egyébként már korábban jelezte Kocsis Máté, a bizottság fideszes tagja is. Ismert, hogy Pintér Sándor felkérésére a Gálszécsy András volt titokminiszter vezette munkacsoport tagjai – köztük az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára, az Alkotmányvédelmi Hivatal, a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a tárca egy-egy kijelölt munkatársa – arról foglaltak állást, hogy a nemzetbiztonsági érdekek sérelme nélkül mi hozható nyilvánosságra a Laborc és Portik találkozásainak leirataiból. A teljes cikk a Magyar Nemzet mai számában olvasható. Fotó: Magyarhírlap.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!