Pesti Srácok

Feloldják a Portik-Laborc találkozókon készült dokumentumok titkosítását

Feloldják a Portik-Laborc találkozókon készült dokumentumok titkosítását

Pintér Sándor belügyminiszter elküldte az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának a Portik Tamás és Laborc Sándor közötti találkozók dokumentumainak minősítését vizsgáló szakértői bizottság jelentését. A testület nem tartja indokoltnak, hogy fenntartsák az adathordozók megismerhetőségének korlátozását.

A BM közleménye szerint a szakértői bizottság a találkozókról készült hangfelvételek szó szerinti leiratai és a vizsgálat során keletkezett dokumentumok tanulmányozása alapján, szakmai szempontból vizsgálta felül az adathordozók minősítését. A szakértői bizottság nem tartja indokoltnak az adathordozók minősítésének fenntartását - tudatták.

Mint írták, a belügyminiszter az adathordozók esetleges közzététele tekintetében az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának döntését tekinti majd irányadónak.

PestiSracok facebook image

A Pintér Sándor által felkért, Gálszécsy András volt titokminiszter vezette szakértői bizottság arról készített jelentést, hogy a nemzetbiztonsági és egyéb szempontokat (például a személyiségi jogok esetleges sérülését) is figyelembe véve mi hozható nyilvánosságra a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója, Laborc Sándor és az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója között elhangzott, 2008 nyarán a titkosszolgálat által rögzített beszélgetésekből.

MTI / fotó: MNO

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!