Pesti Srácok

Hogy kerül a házi kedvenc a fasírtba?

Tájékoztatást kért az Európai Bizottság a spanyol hatóságoktól egy holland újság híre alapján - írta mai számában a Magyar Nemzet. A lap cikke szerint a spanyol egészségügyi hatóságoktól azután kért sürgős tájékoztatást az Európai Bizottság, hogy egy holland lap arról cikkezett: Spanyolországból származó, kutyahússal kevert húsgolyókat forgalmaztak Hollandiában. A De Telegraaf arról számolt be, hogy egy Hollandiában piacra dobott fasírtkészítmény kutyahúst is tartalmazott. Az alapanyagot Északnyugat-Spanyolországból, Galíciából importálták. A holland lap kapcsolatot vélt felfedezni a mostani és egy másfél évvel ezelőtti eset között, amikor a spanyolországi Ponteverdében egy kutyatulajdonos bejelentette: az utóbbi időben több eb is eltűnt a környékéről. Úgy vélekedett, hogy a kutyákat ellopták és eladták egy férfinak, aki a húsukat külföldre csempészte. A tulajdonos elmondta, hogy az állatkrematóriumban akart búcsút venni elpusztult kedvencétől, amikor szemtanúja volt annak, hogy kicsontoznak egy kutyát. Kutyahús miatt tört ki botrány nem régiben Casablancán is. A Marokkó gazdasági fővárosának számító városban kolbásznak vló kutyatetemekkel kereskedett egy hentes. A férfit múlt hét kedden fogták el, amikor egy közlekedési baleset részeseként a rendőrök ellenőrizték, és az autójában 37 kutyatetemet találtak. A férfi a rendőrségen elmondta, hogy kolbász gyártására készítette elő a megölt kutyákat, és épp a piacra sietett velük. Kiterjedt ügyfélköre volt a "hentesnek": a piaci árusok megvásárolták a kutyatetemeket és kolbászt készítettek belőlük. A rendőrség nyomozást indított a hálózat felderítésére. Négy évvel ezelőtt Marokkóban hét, kutyahússal kereskedő férfit ítéltek el, a főszervező hat év börtönt kapott. A teljes cikket a Magyar Nemzet mai számában olvashatják. Fotó: nemvagyokmesterszakacs.blogspot.com

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.