Pesti Srácok

Nem fizették ki a 4-es metró Gellért téri megállóját a tervezőnek

Nem fizették ki a 4-es metró Gellért téri megállóját a tervezőnek

Egy kortárs magyar képzőművész tervezte a 4-es metró Gellért téri megállójának mozaikos terét, de a budapesti főépítész egykori cége nem fizette ki – írja a Cink.hu.

Korodi Luca képzőművész lement a négyes metró épülő Gellért téri megállójába, és lefotózta az állomás lenyűgöző, sohasem látott mozaikborítását, ami Komoróczky Tamás kortárs művész munkája, és mostanra készült el. Ám rögtön kitört a botrány, a munkát ugyanis nem fizette ki a budapesti főépítész, Finta Sándor egykori cége, a Sporaarchitects tervezőiroda – írja a Cink.hu.

A metróállomásokat tervező Sporaarchitects jószándékból elkezdett lobbizni, még 2004-2005-ben, hogy a megállók esztétikai kialakításába kortárs művészeket is bevonhassanak. A dolognak nem volt anyagi fedezete, a metróberuházás költségeinek egy százalékát ugyanis nem volt kötelező művészeti megrendelésekre fordítani. Így végül a Spora a saját pénzéből adott valamennyit a bevont művészek költségeire, miközben reménykedtek, hogy a végére valahogy csak sikerül kikavarniuk a munkával arányos pénzt a művészeknek, ami nem sikerült. "Eléggé seggre estünk ezzel" – ismerte be a Cink.hu-nak nyilatkozó Hatvani Ádám.

PestiSracok facebook image

"Elképesztő elképzeléseik vannak, úgy kezelnek mint valami kis gyakornokot, aki úgy annyira ráér hobbyból huzogatni a vonalakat, hogy lelkesedésből is megcsinálná, meg elég a dicsőség is, és majd vidáman összecsapjuk a tenyerünket a végén, hogy sebaj, majd a következő munkán behozzuk" – mondta a lapnak az állomást mozaikossá varázsoló Komoróczky Tamás, akit a fentiek nem nagyon hatnak meg.

A kialakult botrányról a cink.hu-n olvashatnak bővebben.

Fotó: facebook.com/Luca Korodi

Ajánljuk még

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.