Pesti Srácok

Elveszett adómilliárdjainkat más országok élvezik

null

Az uniós adószabályok az elmúlt években több mint 1100 milliárd forinttal, azaz évente csaknem 150 milliárddal apaszthatták a költségvetés bevételeit, állítják adószakértők.

Néhány év leforgása alatt hatalmas összegtől eshetett el a magyar költségvetés amiatt, mert az ország átvette az unió adószabályait – ez derül ki a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületének kimutatásából. A szakmai szervezet számításai 1177 milliárd forintra taksálják azt a veszteséget, ami a 2004 és 2011 közötti években érhette a honi büdzsét a társasági adóval kapcsolatos EU-s rendelkezések alkalmazása miatt. Magyarázatként az egyesület elnöke, Herich György a Magyar Nemzetnek arról beszélt: uniós csatlakozásunk óta bizonyos, az országot elhagyó jövedelmekre – például az osztalékként felvett összegekre, a jogdíjakra és a kamatra – nem vethetünk ki adót. – A magyar határon így tehermentesen áthaladó pénzek után utóbb a célországban ugyan jórészt megfizetik a közterheket, de ebből költségvetésünk nem részesül – fogalmazott az egyesület vezetője.

A szakmai szervezet igyekezett utánajárni annak is, vajon mely országokhoz kerülhetett a honi államkincstárból hiányzó, az évek alatt hatalmasra hízó summa. A vizsgálódás eredményei szerint a szóban forgó összegek például a német vagy az osztrák büdzsét gazdagíthatták, miként a Benelux országokban és az Egyesült Államokban is jelentős pénzek köthettek ki.

PestiSracok facebook image

Részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.