Pesti Srácok

A bankok tömegesen hárítanak át

A bankok tömegesen hárítanak át

A banki tranzakciók díja szinte mindenhol emelkedik a következő hetekben. Az ingyenes számlacsomagok közül újabb tűnik el, ilyen szolgáltatást most már csak kifejezetten magas jövedelemmel és komolyabb megtakarítással találnak az ügyfelek. A kártyás vásárlás is egyre több banknál válik fizetőssé. - írja mai cikkében a vg.hu.

Napokon belül tömegesen drágulnak a banki szolgáltatások, a már augusztus elejétől megemelt tranzakciós illetéket ugyanis a hónap végétől több bank is érvényesíti a kondícióiban. Az új teher a készpénzes tranzakcióknál 6 ezrelék, és nincs felső határa, az elektronikus műveleteknél pedig 3 ezrelék, de alkalmanként maximum 3 ezer forint. Számos hitelintézetnél ennek megfelelően nőnek majd a díjak, ami nem különösebben meglepő, hiszen az év elején, a bevezetéskor is nagyrészt áthárították a bankok az ügyfeleikre az új közterhet.

A Bankráció.hu összesítése szerint egyebek között az MKB, a Budapest Bank, a DRB Bank, az Erste, a Kinizsi Bank, a Volksbank, a Mohácsi Takarék Bank, az OTP, az FHB, a Sopron Bank, a KDB, a Raiffeisen, a Gránit Bank, a Hamwha Bank, a PANNON Takarék, a CIB, a Magnet, az UniCredit és az Oberbank is emeli a tarifáit számos számlacsomagjában. A bankok többségénél már szeptemberben nőnek a díjak, néhányuknál viszont csak októberben kezdődik a nagyobb mértékű drágítás. - írja a vg.hu

PestiSracok facebook image

Nem csak a megnövekedett tranzakciós illetéket építik be egyébként a bankok a díjaikba, az emelés más formában is tetten érhető. A nem százalékosan meghatározott, hanem az összegszerű tételek is emelkednek több hitelintézetnél. Több banknál nő a számlacsomagok alapdíja, emelkedett a bankkártyák éves díja, a tranzakciókhoz kapcsolódó fix díjak mértéke, és néhány egyéb tétel, például a kártyaletiltás vagy a PIN-kód cseréje is többe kerül az ősztől.

A teljes cikk a vg.hu-n olvasható

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!