Pesti Srácok

80 millió euróra perlik az OTP-t

80 millió euróra perlik az OTP-t

Nyolcvanmillió eurós kártérítési pert indított az OTP ellen Montenegróban egy cég – közölte az OTP Bank Nyrt. kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A közlemény szerint a montenegrói Bijelo Polje kereskedelmi bíróságán a felszámolás alatt lévő DOO Vektra Jakic cég 80 millió euró (24 milliárd forint) pertárgyértékű kártérítés iránti pert kezdeményezett az OTP Bank Nyrt. alperes ellen.

Az OTP Bank Nyrt. álláspontja szerint a kereseti követelés teljes mértékben megalapozatlan. A Vektra Jakic egy fafeldolgozó üzem.

PestiSracok facebook image

Az OTP 2007-ben azt közölte, hogy az OTP Bank és a 100 százalékos tulajdonában lévő montenegrói Crnogorska Komercijalna Banka (CKB) novemberben két, közel 90 millió euró összértékű projekthitel-szerződést írt alá. A Vektra Montenegro az 53 millió eurós, 10 éves futamidejű hitelt az érdekeltségi körébe tarozó pljevljai Vektra Jakic átalakítására és modernizálására kívánta fordítani az akkori közlés szerint.

Az MTI megkereste az OTP-t, ahol későbbre ígértek részleteket.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.