Pesti Srácok

Csúszik az ítélet a sírrablók perében

Csúszik az ítélet a sírrablók perében

Perbeszédekkel folytatódott volna holnap annak a három férfinak - köztük egy ügyvédnek - a pere, akit az ügyészség azzal vádol, hogy 2008-ban kihantolták, majd ellopták Hitler egyik kedvenc iparmágnásának, az osztrák-német milliárdosnak, Friedrich Karl Flick holttestét rejtő koporsóját, majd Magyarországra szállították és a hozzátartozóktól pénzt követeltek. A tárgyalás azonban holnap betegség miatt elmarad, azonban úgy tudni, hamarosan elsőfokú ítéletet hirdet a bíróság az ügyben.

Az egyébként nemzetközi érdeklődést is kiváltó, leginkább egy Guy Ritchie filmbe illő eset nem csak a krónikások között váltott ki hitetlenkedést, a védők is hajmeresztő dolgokat meséltek az ügyről. Ugyanis egy "szimpla" zsarolásról bűnszövetségben elkövetett emberi test tiltott felhasználásáig jutott az ügy, és ezt nagyjából senki sem érti.

A történetről annyit, hogy az ügyészség azt állítja, Sz. Barnabás ügyvéd 2008-ben azzal bízta meg több társát, hogy rabolják el az osztrák-német milliárdos, Friedrich Karl Flick holttestét rejtő koporsót. A tetemet a koporsóval együtt a karintiai Velden temetőjéből, Flickék családi mauzóleumából lopták el. F. László és N. Zoltán másod - illetve harmadrendű vádlottak ismeretlen társaikkal együtt a koporsót egy IX. kerületi borozó elé szállították. Ezután egy budapesti bérház pincéjében, később a belső és külső koporsót különböző helyeken rejtegették. A holttest elrablása után a vádlottak levélben jelentkeztek a családnál azzal, hogy hatmillió eurós váltságdíjat kérnek a tetemért. A család e-mailben és telefonon kommunikált velük. A hullarablók többször is megfenyegették őket, hogy ne forduljanak a rendőrséghez, így 100 ezer eurót meg is kaptak a díjból, de a többihez nem jutottak hozzá, ugyanis a család magánnyomozó irodát is megbízott, amelynek a hazai irodája elfogta a tetteseket.

PestiSracok facebook image

A per tavaly februárban kezdődött a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, azonban egy évnyi tárgyalás után, idén februárban a bíróság úgy határozott, az ügyet a hatáskörrel rendelkező Fővárosi Törvényszékre teszi át. Ugyanis az addig lefolytatott eljárásban, megállapította, hogy a vádiratban rögzített zsaroláson túl megállapíthatónak látszik az emberi test tiltott felhasználásának bűntette is.

Parti Ágnes, a per ügyvéd vádlottjának, Sz. Barnabásnak a védője, a PestiSrácok.hu érdeklődésére kifejtette, hogy jogi nonszensz az emberi test tiltott felhasználásának vádja, ugyanis az többek között akkor valósul meg, ha az emberi maradványokat haszonszerzési célból szerzi meg valaki, s ugyanez a feltétele a zsarolásnak is, azaz haszonszerzési célból alkalmaz valaki testi, vagy lelki erőszakot az áldozaton. Így tehát - véli az ügyvéd - az eredeti vád már tartalmazta a haszonszerzési szándékot, érthetetlen miért kellett ezt duplikálni. "Arról nem is beszélve, hogy az emberi test tiltott felhasználása egy egészségügyi bűncselekmény, jórészt a szervkereskedelemhez kapcsolódik. Ebben az eljárásban azonban az is vita kérdése, hogy a vádlottak által megszerzett emberi maradványok alkalmasak-e arra, hogy azokat egyáltalán emberi maradványoknak nevezhessük."

Az ügyvéd azt is elmondta, hogy védence végig tagadta a bűncselekmény elkövetését. Ahogy a bíróságon, a rendőrségen is azt állította, akkor került bele a történet közepébe, amikor a másodrendű vádlott, F. László azzal kereste meg, hogy külföldi személyek rávették arra, hogy lopja el az osztrák koporsóját, majd elkezdték fenyegetni. A védő szerint ügyfele, Sz. Barnabás azt javasolta F. Lászlónak, hogy vigye vissza a koporsót a hozzátartózóknak, annál is inkább, mivel a család nyomravezetői díjat tűzött ki, így azt megkaphatja. "Végül maga ment a Karl Flick családja által megbízott magánnyomozókhoz, akiknek elmondta, amit F. Lászlótól tudott, így a koporsót meg is találták, és vissza tudták vinni Veldenbe" - mondta Parti Ágnes.

Szöveg: Szenvedi Zoltán - PestiSrácok.hu

Fotó: Express.de

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.