Pesti Srácok

A Fidesz nyert a megismételt bajai választáson is

null

138 szavazattal a Fidesz jelöltje, Kovács Csaba nyerte a vasárnapi a megismételt időközi önkormányzati választást Baja 3. számú egyéni választókerületének 32. számú szavazókörében, ahol a korábbi időközi önkormányzati választáson kampánycsendsértés történt. Az ellenzéki jelölt Teket Melinda 69 szavazatot szerzett, a jobbikos jelölt 14-et, míg az LMP semennyit.

Kamerás rendőrök is figyelték az eseményeket a bajai 32-es választókörben, ahol a Kecskeméti Törvényszék döntése nyomán meg kell ismételni két hete lezajlott időközi önkormányzati választást, miután kampánycsendsértés történt, mert a választói akaratot befolyásolta az, hogy szervezetten szállították az embereket a szavazásra. Hogy most ne történjen ilyen, pártaktivisták is megfigyelőként jelen vannak a helyszínen. A korábbi választáson történtek miatt az ellenzéki pártok feljelentést is tettek.

Este 7-ig, az urnazárásig a szavazókör 470 választásra jogosult tagjából 226-an voltak szavazni, vagyis 48 százalékos volt a részvételi arány. Ez igen magasnak számít, a legutóbb összesen 160-an szavaztak a választókörben, vagyis most jóval többen voksoltak vasárnap, mint két hete, és kétszer annyian, mint 2010-ben a parlamenti választásokon.

PestiSracok facebook image

Olyan nagy volt az érdeklődés a megismételt választás iránt, hogy a hvg.hu olyan esetről is tud, hogy olyan ember is megpróbált szavazni a 32-es szavazókörben vasárnap, aki nem is oda tartozott - őt természetesen nem engedték voksolni.

Este nyolc óra után nem sokkal Zsigó Róbert bajai polgármester és Fidesz-szóvivő sajtótájékoztatón közölte a választások eredményét. Eszerint a Fidesz jelöltje, Kovács Csaba nyert a 32-es körzetben a megismételt választásokon is 138 szavazattal, az ellenzéki jelölt, Teket Melinda 69 voksot kapott, a jobbikos jelölt pedig 14-et, az LMP jelöltje pedig 0-t.

Zsigó közleményt adott ki, amelyben kijelentette, hogy "Baja immár másodszor is világosan megüzente, hogy nem kér a bukott baloldalból, se együtt, se külön-külön. A Fidesz köszönetet mond a választáson másodszor is megjelent választóknak, akik bizalmukat adták a további munkához. A bukott baloldalnak tudomásul kell vennie a vereségét" - írta.

Teket Melinda eleinte még örült

Teket Melinda, az ellenzéki önkormányzati képviselő-jelölt a hvg.hu-nak az urnazárást követően azt mondta, örül, hogy ilyen nagy volt az érdeklődés a választás iránt, de ez még kevés ahhoz, hogy esélylatolgatásba bonyolódjon. "Én és a stábom mindent megtettünk a jó eredményért, nyugodtan várom az eredményt" - mondta Teket.

Horváth Szilveszter, a helyi kisebbségi önkormányzat elnöke kevésbé örült a nagyarányú részvételnek, mint mondta, ő jóval kevesebb választóra számított. Zsigó Róbert bajai polgármestert és a fideszes önkormányzati képviselő-jelöltet akkor nem sikerült elérnünk, és bár Baján elterjedt, hogy sajtótájékoztatót tart az urnazárást követően, senkit nem engedtek be a Fidesz-irodába.

Egy fiatal a szavazófülkéből kilépve a hvg.hu-nak elmesélte, azért ment el szavazni, mert az édesanyja megkérte rá. Mint mondta, ismeri a jelölteket, de egyik sem szimpatikus neki. "Semmit nem remélek, de valakire muszáj volt szavazni" - mondta.

Helyszíni tudósítónk elmondása szerint a szavazókörben olyan nagy volt a médiajelenlét, hogy körülbelül minden választóra jut egy újságíró. A szavazóhelyiség bejárata előtt emellett a volt monoki polgármester, Szepessy Zsolt és munkatársai osztanak gulyást az "Összefogás Párt" nevében egy "Szavazatunk nem eladó" feliratú molinó alatt, hogy így ügyeljenek a választás tisztaságára.

A hvg.hu tudósítója szerint annyian ügyeltek már a szavazás tisztaságára, hogy a szavazókörön belül egymást követik a megfigyelő autós pártaktivisták és az újságírók, nehogy valaki tömegesen vigye szavazni a választókat, ezért szinte egy üldözési verseny alakult ki. A pártokhoz kötődő megfigyelők egyébként Budapestről utaztak Bajára, és minden, a szavazóhelyiség környékén megforduló autónak felírták a rendszámát.

Forrás: hvg.hu

Fotó: bacsmegye.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.