Pesti Srácok

Bajai videó: nem történt választási csalás

Bajai videó: nem történt választási csalás
Sorra hullottak a fejek a bajai kamuvideó után

Nem történt választási csalás, ezért bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást a hamis bajai videóval kapcsolatban a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság – tudta meg a Hír TV. A rendőrség közleménye szerint mivel a Fidesz lejáratására felhasznált felvétel a megismételt bajai időközi választás után készült, így nem befolyásolhatta a szavazás eredményét. A készítők ellen és a szocialisták feljelentése miatt hamis vád gyanújával azonban indulhat eljárás az ügyben, a rendőrség továbbította az iratokat a Központi Nyomozó Főügyészségre. A videó a megismételt voksolás után jelent meg néhány nappal, a Hvg.hu közölte először mint bizonyítékot a Fidesz választási csalására. Az MSZP-s Harangozó Tamás tett feljelentést az ügyben. A rendőrség közleményéből más nem derül ki, így az sem tudni, hogy kik lehettek a megrendelők. Az egyik készítő, a volt DK-tag, Kőrös Gusztáv azt állítja, a szocialista Király György kérte tőle és társaitól a felvételt, oktatási célból. Az MSZP ezt azóta is tagadja.
Fotó: Magyar Hírlap.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.