Pesti Srácok

A nokiás dobozok kora lejárt

A nokiás dobozok kora lejárt

Informatikusokkal, revizorokkal és nyelvészekkel erősít az ügyészség a korrupció, megvesztegetés elleni harcban - írja a Népszabadság. A Transparency International december elején közzétett indexe szerint Magyarország ugyanolyan korrupt, mint volt. Az ügyészség viszont új, modern fegyvereket is bevett a háborúban. Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője szerint a Weiszt-ügy volt az első látványos eset, amikor a vesztegetők titokban készült felvétellel egy korrupt döntéshozót lelepleztek. Az eset azonban már korántsem példa nélküli. A vesztegetés a legnehezebben felderíthető bűncselekmények egyike, mert mindkét fél törvénysértést követ el; az is, aki adja, és az is, aki elfogadja a kenőpénzt. Korábban megúszhatta a felelősségre vonást az, aki bejelentette a hatóságoknak, hogy valakit lefizetett, vagy hogy őt fizették le, feltéve, hogy mindezt előbb tette, mint ahogy a rendőrség vagy az ügyészség leleplezte volna. Az uniós jogharmonizáció következtében 2012 óta azonban a vesztegetési ügyek azon szereplői, akik a hatósághoz fordulnak, és feljelentést tesznek, nem kaphatnak automatikusan büntetlenséget, viszont a bíró korlátlanul enyhítheti a büntetésüket, például megrovással büntetheti őket.

Fazekas Géza – elsősorban a Központi Nyomozó Főügyészség ügyeire hivatkozva – azt mondta, miután ma már szinte mindenki kép- és hangrögzítésre alkalmas mobiltelefonnal jár-kel, finomodtak a pénzátadás módszerei is. Ma már egyre ritkábban fordul elő, hogy a vesztegető közvetlenül a megvesztegetettnek és készpénzben adja át a kenőpénzt. A megvesztegetettek jó előre kidolgozzák a pénz biztonságos útját, ismerősök bevonásával, fiktív szerződésekkel leplezik a műveletet. Ma már a kenőpénz is mind gyakrabban a vesztegetésről mit sem sejtő futárszolgálatok közreműködésével vagy még inkább az interneten keresztül jut célba. Egy ügyben egy offshore cégen keresztül vezetett a kenőpénz útja. Az ügyészek megtalálták az offshore cég hazai képviselőjét, ám az egy tiszteletbeli konzulátuson működött. Az ügyészség számára fontos információkat őrző számítógép igazából egy svájci bank trezorjában működik, azaz szinte megközelíthetetlen számukra. Az ilyen és hasonló trükkök igencsak megnehezítik a vesztegetés (a pénzátadás), de más gazdasági bűncselekmények nyomozását, bizonyítását is. Fazekas elmondása szerint azonban az ügyészség felvette a kesztyűt: revizorokat, informatikusokat, sőt nyelvész szakértőket is bevet a nyomozásai során. Több olyan eszközt is beszereztek, amelyekkel helyben letölthető egy számítógép vagy akár egy mobiltelefon memóriája is. Nyelvész szakértőjük pedig például az internetes machinációk során használt nickname-eket és a kódolt üzenetváltásokat „dekódolja”.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Nokiadoboz.blog.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mitől lesz valaki jobboldaliként a kiegyezés híve? – A Magyar Patrióták elnöke volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 április 13.
A magyarság szegletköveiből nem lehet csemegézni, azokat együtt kell vállalni, ha valaki közénk akar tartozni – mondta Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke a Polbeat múlt heti adásában. Huth Gergely és Stefka István a karakán nemzeti közösség vezetőjével arról is beszélgetett, hogy mi a nemzeti maximum, mitől lesz valaki valódi patrióta? A műsorban kiderült az is, hogy a háborús válságból adódó megszorítások itthon nagyobb mértékben érintik a valóban nemzeti civileket, mint a liberálisabb jobboldaliakat, a párbeszéd és a kiegyezés híveit, ami szomorú következményekkel jár. A Magyar Patrióták például kénytelenek voltak felszámolni irodájukat és elbocsátani munkatársaikat.