Pesti Srácok

Kerényi "ült, mint szerafin a fűben”

Kerényi "ült, mint szerafin a fűben”

Nagyon szerencsétlenül volt megfogalmazva az a levél, amelyben Kerény Imre az általa elképzelt száztagú szerzőgárdát meghívta a Magyar Krónikához – Kondor Katalin szerint erről beszélt a lap csütörtöki alakuló ülésén Orbán Viktor miniszterelnök. - írja a HVG.hu. A volt rádióelnök az értekezlet után nyilatkozott újságíróknak. Kerényi Imre azt ígérte, hogy péntek reggel mindent elmond az alakuló ülésről Rónai Egonnak.

Megtartotta lapindítóját a Magyar Krónika című folyóirat csütörtökön Budapesten, a Magyar Demokrata Andrássy úti székházában. Az épület előtt nagyjából ötvenen, köztük a Demokratikus Koalíció aktivistái tüntettek a Magyar Szolidaritás Mozgalom szervezésében.

A folyóirat megalapításának tervéről a hét elején számolt be a sajtó. A cink.hu birtokába került az a levél, amelyet Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott és Bencsik Gábor, a Magyar Demokrata lapigazgatója, a Magyar Krónika leendő főszerkesztője küldött a száz felkért szerzőnek.

PestiSracok facebook image

A tiltakozók többek között "szégyen" és "éljen, Viktor, éljen, a párt" bekiabálásokkal, valamint az új folyóiratot kifigurázó táblákkal fogadták a zártkörű lapindító értekezletre érkezőket, mások mellett Boross Péter volt miniszterelnököt, Baán László miniszteri biztost, Jankovics Marcell és Koltay Gábor filmrendezőt, Melocco Miklós szobrászművészt, Jókai Anna írót, Kondor Katalint, a Magyar Rádió korábbi elnökét és Sasvári Sándor színművészt.

Az este nyolc óra előtt néhány perccel véget ért lapindítón részt vett Orbán Viktor miniszterelnök is, aki az üléséről először távozott.

Kondor Katalin azok kevesek közé tartozott, akik szóba álltak az újságírókkal az értekezlet után. - írja a HVG. Arra a kérdésre, hogyan reagált Kerényi Imre, amikor Orbán Viktor a szerencsétlenül megfogalmazott levelét kritizálta, a volt rádióelnök csak annyit válaszolt: „ült, mint szerafin a fűben”. A volt rádióelnök szerint egyelőre semmilyen konkrétum nem derült ki azzal kapcsolatban, mikor jelenik meg az első szám, miről szól majd, és kik lesznek a szerzői. Az viszont biztos, hogy közpénzt nem használnak fel a laphoz, de az alakuló ülés résztvevői nem tudták meg, milyen magánbefektetők finanszírozhatják a Magyar Krónikát – tette hozzá.

forrás: MTI / HVG.hu

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!