Pesti Srácok

Legfőbb ügyész: hivatali visszaélés, adócsalás, csalás gyanúja is felmerül a NAV-nál

Legfőbb ügyész: hivatali visszaélés, adócsalás, csalás gyanúja is felmerül a NAV-nál

A legfőbb ügyész tájékoztatása szerint hivatali visszaélés, adócsalás és csalás bűntettének gyanúját keltik azok az adatok, amelyek a volt adóhivatali munkatárs, Horváth András (képünkön) által tett feljelentés nyomozása során eddig felmerültek.

Polt Péter ezt egy írásbeli kérdésre adott válaszában közölte, amely pénteken került fel az Országgyűlés honlapjára. A legfőbb ügyészhez Schiffer András és Vágó Gábor LMP-s képviselők fordultak.

A legfőbb ügyész a válaszában arról is beszámolt, hogy az eljárás jelenlegi szakaszában a nyomozó hatóság az adóellenőrzések eredményének állítólagos meghiúsulása érdekében félreállított munkacsoport személyi összetételét, tevékenységét és a feljelentő által hivatkozott adóellenőrzéseket és belső vizsgálatokat térképezi fel.

PestiSracok facebook image

Polt Péter felidézte: a Horváth András által tett feljelentés alapján a Fővárosi Főügyészség tavaly november 13-án feljelentés-kiegészítést kért, majd a Nemzeti Nyomozó Iroda Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya december 9-én nyomozást rendelt el. Később Horváth Andrást is meghallgatták.

Az ügyben a nyomozás folyamatosan és időszerűen halad - olvasható a legfőbb ügyész válaszában.

A képviselők Milyen konkrét lépések történtek az áfacsalások ügyében? címmel tettek fel kérdést a legfőbb ügyésznek. Ebben emlékeztetnek Horváth András bejelentésére, amely szerint ezermilliárd forintos nagyságrendben is folyhatott akadálytalanul adócsalás Magyarországon.

Horváth András tavaly november elején tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy nagyobb hazai cégek és multik évente több mint ezermilliárd forintnyi értékben csalnak adót, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál. A NAV visszautasította a vádat, és rágalmazás miatt feljelentést tett volt munkatársa ellen.

mti

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Így lophatta meg saját cégét a vörösbáró, Bige László

Exkluzív 2021 november 4.
Faék egyszerű megoldással, arcpirítóan pofátlan módon lophatta meg saját cégét, a Péti Nitrogénműveket a baloldal kasszása, Bige László a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségvádirata szerint.Ez még abban az időszakban is ment, amikor a műtrágyabiznisz éveken át veszteséget termelt az ország egyik leggazdagabb emberének – mondta a PestiSrácok.hu-nak a vörösbáró legújabb büntetőügyére rálátó forrásunk. Mint ismert, Bige Lászlót közel egy éve vették őrizetbe, majd néhány hete vádat is emeltek ellene különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és vesztegetés elfogadása vádjával. Mivel már korábban is volt folyamatban ellene büntetőeljárás hasonló bűncselekmények miatt, a milliárdost akár 15 év börtönbüntetésre is ítélhetik. A bonyolultnak tűnő gazdasági machinációk részletei eddig nem láttak napvilágot; az ügyészségi közleményből csak az derül ki, hogy a Bige tulajdonában álló, a műtrágyaágazatban egyeduralkodó Péti Nitrogénművek potom pénzért adott el papíron leminősített műtrágyát – a saját érdekeltségbe tartozó kereskedő cég persze jóval drágábban adta tovább, a különbözetből Bige zsebbe kapott vissza. Hogy mit is jelent ez, és miért lophatta meg Bige a saját cégét (legalábbis az ügyészség szerint), erről beszélt lapunknak a Nitrogénművek ügyeit belülről ismerő informátor.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.