Pesti Srácok

Prostitúcióra kényszerítettek és fogva tartottak egy 17 éves lányt Kiskunlacházán

Prostitúcióra kényszerítettek és fogva tartottak egy 17 éves lányt Kiskunlacházán

Embertelen körülmények között tartottak fogva és prostitúcióra kényszerítettek egy 17 éves lányt Kiskunlacházán, az ügyben négy férfi és egy nő ellen folyik eljárás kitartottság, emberkereskedelem, személyi szabadság megsértése, súlyos testi sértés, valamint kerítés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton az MTI-vel.

A gyanúsítottakat elfogták, az illetékes bíróság mindannyiukat előzetes letartóztatásba helyezte. Beluzsárné Belicza Andrea a nyomozás eddigi eredményét ismertetve elmondta, hogy a csoport egyik tagja, egy 24 éves pálfai férfi 2011-től együtt élt a lánnyal, akit rendszeresen prostitúcióra kényszerített, s az így szerzett pénzt elvette tőle. 2013 szeptemberében a lányt készpénzért és egy autóért eladta egy 19 éves, szintén pálfai illetőségű férfinak, majd a lányt egy 31 éves kiskunlacházi nő lakásában szállásolták el, ahol egy elsötétített szobába zárták.

PestiSracok facebook image

A fogva tartás ideje alatt a gyanúsítottak - a lány "eladója", "vevője" és "elszállásolója", és még két kiskunlacházi férfi - rendszeresen kábító hatású anyagot juttattak a fiatal nő szervezetébe. Emellett többször bántalmazták, éheztették, nem biztosítottak számára a higiénés körülményeket sem. Egy alkalommal prostitúcióra is kényszerítették - közölte a szóvivő.

A valószínűleg fegyverrel is rendelkező négy gyanúsítottat február 4-én a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai Kiskunlacházán fogták el, míg ötödik társukat a Paksi Rendőrkapitányság nagydorogi rendőrőrsének járőrei pálfai lakásából állították elő - tette hozzá Beluzsárné Belicza Andrea.

mti / videó: police.hu


Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!