Pesti Srácok

Romagyilkosságok: tovább késik a kártérítés

 Romagyilkosságok: tovább késik a kártérítés

Péntekig tesz javaslatot a romák elleni gyilkosságsorozat áldozatainak, illetve hozzátartozóiknak kárenyhítésére a munkával megbízott Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület - közölte az Emmi vasárnap. Balog Zoltán miniszter még tavaly augusztusban jelentette be a kártérítést, akkor azt mondta, van rá esély, hogy 2013 végéig megkapják a pénzt az érintettek. A szükséges kormánydöntések viszont csúsztak - írja a Vs.hu. A tatárszentgyörgyi támadás, amelyben egy ötéves kisfiú is meghalt, öt évvel ezelőtt ezen a napon történt. Balog zoltán miniszter még a romagyilkosok ügyében hozott elsőfokú ítélet után - hárman életfogytiglant kaptak, a negyedik vádlott (a sofőr) megúszta tizenhárom évvel - jelentette be, hogy mivel az állam hibázott, ezért az áldozatoknak „tisztességes” kártérítést ad. A miniszter akkor azt mondta még az év szeptemberében leülnek tárgyalni az érintett családokkal. Ez még mindig nem történt meg.

A Vs.hu szerint Balogék kártalanítás helyett az áldozatok adataival pingpongoznak. A támadássorozatban érintett családokkal kapcsolatban álló jogvédők nem értik, miért kellett egy külső szervezetet, a Fehér Gyűrűt bevonni a kárenyhítésbe. A civil szervezet pár hete még azzal küzdött, hogyan találja meg az érintett családokat. Az üggyel régóta foglalkozó jogvédők ezt a problémát sem értették, hiszen ők napi kapcsolatban vannak az áldozatokkal - írja a hírportál. A tatárszentgyörgyi kettős gyilkosság áldozataira emlékezve vasárnap délután tartottak közös megemlékezést.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.