Pesti Srácok

Időcsapda a TakarékBank perében...

Időcsapda a TakarékBank perében...

Az mno.hu információi szerint jóval a kihirdetése előtt a felpereshez és az Origo hírportálhoz került az a bírói végzés, amelyet Bene László bíró hozott a TakarékBank perében. A portál szerint a végzés a felpereshez is jóval korábban eljutott, az Origo erről szóló cikke pedig már 9 óra 13 perckor olvasható volt a hírportál oldalán, míg a bírói végzés kihirdetését csak 11 óra 50 perckor fejezték be. Az Origón a mai napig megtalálható a kérdéses cikk az mno.hu szerint.

A kártérítési pert a Demján Sándorék vezette Országos Takarékszövetkezeti Szövetség és egy magánszemély indította a magyar állam és több intézménye, köztük a Magyar Posta ellen, mert álláspontjuk szerint a takarékszövetkezeti integrációról szóló törvény korlátozta tulajdonosi jogaikat a TakarékBankban. Azt állították, ezzel 29 millió forintos káruk keletkezett, s ennek megtérítését kérik a bíróságtól. Bene Lajos bíró április 18-i végzésével hónapokra megakasztotta a takarékszövetkezetek állami integrációját, azzal, hogy az Alkotmánybíróság (AB) állásfoglalását kérte a tavaly nyáron hozott integrációs törvény kapcsán; az AB döntéshozataláig pedig gyakorlatilag megtiltotta a pályázaton nyertes Magyar Takarék Zrt. által megvásárolt részvények átadását a Magyar Postának, ezzel pedig bizonytalanságot okozott a takarékszektor részvényeseinek körében.

Ugyanerről a bíróról írta a Magyar Nemzet, hogy elfogult. A perben eljáró bíró a napilap szerint a “balliberális ellenzék vádjait magáévá téve” bírálta a takarékszövetkezeti rendszert átalakító, tavaly nyáron elfogadott integrációs törvényt. Bene a múlt pénteki tárgyaláson a koncentrációs táborokkal és az ötvenes–hatvanas évek szövetkezetesítésével állította párhuzamba a magyar törvényhozás által elfogadott jogszabályt. Azt állította, „a XX. századi munkatáborok létjogosultsága is hasznos volt gazdaságilag, mégsem fogadható el”. Kifejtette: az igazság helyébe nem léphet a hasznosság, mert így a szovjet munkatáborokat is legitimálhatjuk.

PestiSracok facebook image

Az mno.hu cikke itt olvasható. Fotó: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!