Pesti Srácok

Optimista "a nagy visszatérő" Fodor: már országos méretű pártról álmodik

null

Bár nincs elég forrásuk az EP-választásra, s ezért el sem indulnak, Fodor Gábor optimizmusa töretlen - nem is csodáljuk, ha már a politikai süllyesztőből felemelkedve hirtelen a parlamentben találta magát: a politikus országos méretű pártról álmodik. Fodor nem először adott interjút a Népszabadságnak, a napilapnak elárulta, hogy jobban tetszett neki az összefogás, mint ez az "egyénieskedés". „Nem értünk ugyanis egyet azzal, hogy a választási vereség után közvetlenül a demokrata ellenzék külön-külön indul, egyfajta erőfelmérésként, bizonyítási kényszerből. Ez elhibázott döntés” - fejtegette. Fodort szerencsére továbbra sem a pénz érdekli, nem ezért tért vissza, Európára is máshogy tekint, mint a politikai ellenfelek: „Számunkra Európa kulturális és értékközösség, nem pedig pénzcsap, ahonnan támogatás érkezik” - mesélte.

Bár a hajdani SZDSZ hajdani hercegeegyedül képviseli pártját, fontosnak tartotta megjegyezni: „én az összes liberálist képviselni fogom”. Arra a kérdésre, hogy mit kezd a pártja számára kiutalt - majdnem biztos, hogy ennyit kapnak - nyolcvanmillió forinttal, Fodor így felelt: „Még pontosan nem lehet tudni, hogy mennyi támogatás jut a Liberálisoknak. A nekünk járó forrást a párt továbbépítésére és megerősítésére fogjuk felhasználni. Egy országos méretű pártot fogunk létrehozni”. Amúgy persze - ez előéletét ismerve nem meglepő - marad az MSZP harcostársa. „Ami a főpolgármester-jelölt személyét illeti, most is úgy gondolom, hogy a legerősebb ellenzéki pártnak kell elsődlegesen olyan jelöltet állítania, aki a többiek számára is elfogadható” - magyarázta. Számára biztosan az lesz.

A teljes interjú itt olvasható, fotó: nol.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.