Pesti Srácok

Bűncselekmény gyanújába keveredett jelöltet támogat a baloldal Salgótarjánban

Bűncselekmény gyanújába keveredett jelöltet támogat a baloldal Salgótarjánban

A hűtlen kezelés gyanújába keveredett Dóra Ottót indítja a baloldal polgármesternek Salgótarjánban. A megye tíz körzetében is közös baloldali jelöltek lesznek. Dóra Ottó gyanús tanácsadói szerződései miatt 2011-ben indult nyomozás, a feljelentés szerint a szocialista kormány idején napi 60 ezer forintért adott tanácsot a Miniszterelnöki Hivatalnak.

A baloldal ismét Dóra Ottót indítja Salgótarjánban. Az MSZP helyi elnökét nemcsak a Demokratikus Koalíció és Bajnai Gordon pártja, hanem a Munkáspárt 2006 is támogatja. „Hosszas tárgyalások, programegyeztetés eredményeként létrejött egy olyan megállapodás, amelyben öt párt és egy civil szervezet vesz részt” – jelentette be Dóra Ottó.

Programjáról nem sokat árult el a jelölt, a miskolci polgármester-jelölt társa, Pásztor Albert cigánybűnözésről szóló korábbi kijelentéseit sem akarta kommentálni. Csak azt mondta: a városban több romát érint szociális probléma, mint nem romát, fő célja pedig a biztonságérzet javítása és a munkahelyteremtés.

PestiSracok facebook image

A szocialisták salgótarjáni elnöke a Gyurcsány-kormány idején, 2007-ben és 2008-ban vezető tisztséget töltött be az Ipoly Erdő Zrt.-ben, de igazgatósági elnöke volt a honvédelmi tárca egyik cégének is, a Miniszterelnöki Hivatal pedig területfejlesztési tanácsadóként alkalmazta napi hatvanezer forintért. A MeH-nél először fél évre szerződtették, majd a határidőt kétszer meghosszabbították és különböző plusztevékenységeket is elszámoltak neki. Az ügyben a kormányváltás után – 2011-ben tett feljelentést a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium hűtlen kezelés gyanúja miatt. Az V. kerületi Rendőrkapitányságon jelenleg is tart a nyomozás.

Forrás: Hír TV

Fotó: Nógrád24.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.