Pesti Srácok

Szentmihályi Szabó Péter nem akar nagykövet lenni

null

Szentmihályi Szabó Péter arról tájékoztatta a Külgazdasági és Külügyminisztérium vezetőségét, hogy semmilyen nagyköveti posztot nem kíván betölteni - közölte a tárca pénteken az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, hogy a minisztérium szeptember közepéig fogja kiküldeni a hivatalosan is kinevezett új nagyköveteket, akiknek a személye természetesen nyilvános lesz.

Szentmihályi Szabó Péter a maga részéről lezártnak tekinti az ügyet - olvasható a Külgazdasági és Külügyminisztérium kommünikéjében.

PestiSracok facebook image

A napokban több ellenzéki párt is tiltakozott Szentmihályi Szabó Péter római nagykövetté kinevezése ellen. A Demokratikus Koalíció (DK) azt kifogásolta, hogy Szentmihályi Szabó Péter korábban a MIÉP képviselőjelöltje volt, illetve a szerintük szélsőjobboldali Magyar Demokratában, Magyar Fórumban, Magyar Hírlapban és Echo TV-ben is publikál, illetve megjelenik. A DK Federica Mogherini olasz külügyminiszterhez fordult, arra kérve, hogy az olasz kormány vegye fontolóra e körülményeket, amikor arról dönt, kiadja-e az elfogadó nyilatkozatot a nagykövetjelöltnek. A DK később európai parlamenti (EP-) képviselőket is tiltakozásra kért az ügyben. Ujhelyi István MSZP-alelnök, a párt EP-képviselője is "nyíltan szélsőségesnek" nevezte Szentmihályi Szabó Pétert csütörtöki közleményében.

mti / fotó: MHO

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.