Pesti Srácok

Sipos-ügy: tanúk jelentkezését várják

Sipos-ügy: tanúk jelentkezését várják

A Sipos Pál ügyében az MTV Nonprofit Zrt. és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója által felkért etikai bizottság első ülésén, csütörtökön, úgy döntött, javasolja a közmédiának az esetleges visszaélések áldozatait védő, a tanúk által megismert esetek nyilvánosságra kerülését segítő etikai és magatartási kódex létrehozását. A múlt feltárásáért az áldozatok és tanúk jelentkezését is várja a bizottság, erről rövidesen felhívást tesz közzé.

Az MTVA Kommunikációs Igazgatóságának közleménye szerint a bizottság felajánlja az együttműködését ahhoz, hogy a közmédia a műsorkészítésben nagyobb hangsúlyt helyezzen a gyermekekkel és fiatalkorúakkal szembeni szexuális visszaélések, valamint a munkahelyi zaklatások témájának körültekintő feldolgozására.

A múlt feltárásáért Sipos Pál ügyében áldozatok és tanúk jelentkezését várja a bizottság, erről rövidesen felhívást tesz közzé. A tájékoztatásban hangsúlyozzák, hogy a testület a jelentkezők adatait az adatvédelmi szabályokat betartva, "bizalmasan és a legnagyobb diszkrécióval" kezeli majd, munkájához pedig szakemberek - pszichológusok, valamint jogi, gyermek- és ifjúságvédelmi szakértők - segítségét veszi igénybe.

PestiSracok facebook image

A közleményben kitérnek arra is, hogy az etikai bizottság széles körű együttműködésre törekszik minden olyan társadalmi, igazságszolgáltatási, szakértő civil szervezettel, amely "felelősen gondolkodik a konkrét ügy feltárásáról, és közös érdeke, hogy a jövőben hasonló esetek sehol ne fordulhassanak elő". Az etikai bizottság munkájáról időszakosan tájékoztatja majd a közvéleményt.

Július elején a 444.hu számolt be Utána minden állat szomorú című írásában arról, hogy huszonöt évvel ezelőtt az általuk S. néven említett magyartanár diákjait molesztálta egy fővárosi gimnáziumban. Sipos Pál volt az a bizonyos magyartanár - mondta néhány nappal később az Origónak Rozgonyi Krisztina médiajogász, aki ugyanabba az iskolába járt, ahol a férfi tanított. Sipos azt mondta: a huszonöt évvel ezelőtti iskolai lebukásáig "nem nőtt be a feje lágya". Azonban ahhoz ragaszkodott, hogy tévés karrierje idején már nem történt meg, hogy gimnazistákhoz közeledjen.

A két intézmény vezetői augusztus 1-jén tudatták: a közmédia szeretné segíteni Sipos Pál ügyében az igazság megismerését, ezért etikai vizsgálatot indítanak. A vizsgálat céljaként az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA a múlt feltárását és ajánlások megfogalmazását nevezte meg, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő. Az MTV Nonprofit Zrt. július 22-én közölte: azonnali hatállyal visszahívta Sipos Pált az MTV Örökös Tag Alapítványból.

Forrás: MTI/Origo.hu

Fotó: MTV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!