Pesti Srácok

Tovább folytatódhat a marakodás: nem tudnak megegyezni az összefogás pártjai

Tovább folytatódhat a marakodás: nem tudnak megegyezni az összefogás pártjai

Egy szocialista vezető szerint várhatóan nem tudnak megállapodni a szövetségesekkel a főváros mind a 23 kerületében az önkormányzati képviselői körzetek elosztásáról. Az Együtt–PM és a DK az MSZP nélkül is megköti a választási szövetséget.

Nincs vége a fővárosi önkormányzati választási osztozkodásnak a baloldalon. A Demokratikus Koalíció és az Együtt–PM Szövetség hétfő estig adott haladékot az MSZP-nek a kerületi alkuk véglegesítésére. Az Origo portálnak az MSZP budapesti elnöke, Kunhalmi Ágnes azt mondta, hogy a helyi megállapodások többségét határidőre aláírják. Öt-hat kerületben vitázik a három párt az önkormányzati képviselői körzetek elosztásán.

A Népszabadságnak az MSZP egyik vezetője azt mondta: Óbudán és Angyalföldön áthidalhatatlanok az ellentétek, ezért az összbudapesti megállapodásban várhatóan záradékban rögzítik, hogy a harmadik és a tizenharmadik kerületben nem sikerült megállapodni. Az Együtt–PM jelezte: ha a szocialisták nem hajlandók a kompromisszumra, akkor kihagyják őket az együttműködésből, és csak a Demokratikus Koalícióval kötnek választási szövetséget. „A kerületekben folynak olyan megbeszélések, amelyek megoldják az eddigi konfliktusokat; hogyha nem sikerül, akkor pedig nem kötünk megállapodást a Magyar Szocialista Párttal. A Demokratikus Koalíció és az Együtt–PM Szövetség között már nincs vita, minden kérdés rendezett, és ha úgy alakul, hogy holnapig nem lehet ezt a kérdést rendezni, akkor nyilván ketten fogjuk aláírni ezt a megállapodást” – szögezte le az Együtt–PM társelnöke.

PestiSracok facebook image

Forrás: Hír TV

Fotó: Hirado.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!