Pesti Srácok

A lefejezett újságíró szülei szerint az amerikai kormány szinte semmit nem tett Foley kiszabadításáért

null

Többször is bírósági eljárást helyezett kilátásba az amerikai kormány a terroristák által később lefejezett újságíró, James Foley szüleivel szemben arra az esetre, ha megpróbálták volna összeszedni a váltságdíjat, mert azt tiltja a törvény - jelentette csütörtökön a CNN és a Fox News. Mindkét hírtelevízió meginterjúvolta a szülőket, akik az állították, úgy érezték, hogy Washington számára csak "bosszúságot" okozott a fiuk kiszabadítása, mert az nem szolgált "stratégiai érdekeket". Az anya, Diane Foley elmondása szerint hivatalos személyek figyelmeztették a családot, hogy ne forduljanak a médiához, és leszögezték, hogy az újságíró érdekében a kormány nem hajthat majd végre sem fogolycserét, sem fegyveres akciót. A család a saját útját járva próbálta meg kiszabadítani James Foleyt, de nem járt sikerrel.

Foley és egy másik amerikai újságíró, Steven Sotloff lefejezése megdöbbenést okozott az amerikai társadalomban és az addig az újabb külföldi katonai beavatkozástól elzárkózó közvélemény elmozdult az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet elleni légicsapások támogatásának irányába. Tragédiájukat Barack Obama elnök is felemlegette az IÁ felszámolásnak stratégiáját ismertetető szerdai televíziós beszédében.

Susan Rice, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója az elmondottakra reagálva a CNN-nek pénteken kijelentette, hogy a család bámulatosan dolgozott James Foley kiszabadításáért. Kijelentette, hogy az amerikai kormány munkatársai keményen együttműködtek velük ebben az ügyben és megpróbálták kifejezni támogatásukat. Rice szerint a nyár folyamán több száz amerikai vett részt valamilyen formában abban a "jól végrehajtott" katonai akcióban, amely során Szíriában megpróbálták kiszabadítani Foleyt és több más amerikai túszt.

PestiSracok facebook image

Diane Foley szerint a mentőakciót nagyon későn hajtották végre, mert szerinte már egy éve tudni lehetett, hogy pontosan hol tartják fogva a fiát, és kijelentette: imádkozik azért, hogy a kormány a jövőben ne kövesse el ugyanazokat a hibákat, mint a fia esetében. Az anya szerint a több mint másfél éves túszdráma folyamán a család gyakran többet tudott, mint a hatóságok emberei.

A család egyébként a tragédiát követően létrehozta a James W. Foley Öröksége Alapítványt, amelynek célja, hogy támogassa az amerikai túszok hozzátartozóit, a háborús övezetben dolgozó amerikai újságírókat és a városi fiatalok oktatását. Az amerikai és a brit kormány elvből nem fizet túszok szabadon bocsátásáért, mert álláspontja szerint az emberrablók követeléseinek kielégítése további emberek elrablására ösztönzi őket.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.