Pesti Srácok

A PM nem támogatja Bokrost

A PM nem támogatja Bokrost

A Párbeszéd Magyarországért (PM) nem támogatja Bokros Lajost, a Modern Magyarország Mozgalom főpolgármester-jelöltjét - közölte a párt elnöksége hétfőn az MTI-vel.

"Tiszteljük Bokros Lajost, és jó munkát kívánunk neki a kampányához, ám tisztában vagyunk azzal, hogy a jobbközép Modern Magyarország Mozgalom főpolgármester-jelöltjétől a zöld és baloldali értékek képviseletét nem várhatjuk maradéktalanul el" - indokolta döntését az Együttel pártszövetséget alkotó PM. A PM elnöksége hozzátette, a zöld és baloldali értékeket a továbbiakban polgármester- és egyéni jelöltjeik képviselik az önkormányzati választáson. "Arra buzdítjuk budapesti szimpatizánsainkat, hogy október 12-én mindenképpen menjenek el voksolni, és szavazzanak az Együtt-PM jelöltjeire" - írták.

Falus Ferenc, az Együtt-PM jelöltje - akit az MSZP és a DK is támogatott - hétfőn jelentette be, hogy visszalép a főpolgármester-jelöltségtől. Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke és Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke ezután Bokros Lajos támogatására kérte pártjuk szavazóit.

PestiSracok facebook image

A Párbeszéd Magyarországért közölte, sajnálja, de egyben megérti Falus Ferenc döntését. "Sajnáljuk, mert olyan progresszív programmal indult a választáson, amit a zöld, baloldali értékek és a korrupció elleni küzdelem mellett elkötelezett PM szívesen támogatott" - írták közleményükben.

MTI / MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!