Pesti Srácok

Norvégia nem fogadja el a Kehi-vizsgálat eredményeit

Norvégia nem fogadja el a Kehi-vizsgálat eredményeit

Magyarország a felfüggesztett támogatásokra sem számíthat, amíg nem hajlandó visszatérni a norvég alapokról szóló, Oslo szerint egyedül mérvadó eredeti szerződési feltételekhez - írja a VS.hu.

A Norvég Civil Alapot érintő Kehi-vizsgálat eredményeit Norvégia nem fogadja el, közölte az oslói kormány, amely az ügyben független vizsgálatot követel. Emlékeztet arra, hogy a magyar kormány szerződésszegése miatt függesztette fel a norvég alap kifizetéseit – a civileknek küldött és a klímaváltozással kapcsolatos támogatásokon kívül.

Az oslói kormány szerint a norvég alapot kezelő civil szervezetek Kehi-vizsgálata szintén megszegi a korábbi, az Európai Unió részvételével kötött megállapodásokat - írja a lap. A Kehi ugyanis csak akkor vizsgálódhatott volna, ha a támogatások magyar költségvetési pénzt is érintenének. Norvégia a vitát független ellenőrökkel vizsgáltatja ki.

PestiSracok facebook image

A norvég kormány szerint az ügyben „a magyar kormány kikezdte az európai együttműködés alapját jelentő alapvető demokratikus értékeket”, így a felfüggesztett kifizetések csak akkor indulhatnak újra, ha tisztázzák a vitás kérdéseket, és az Ökotárs és társai ismét úgy működhetnek, ahogy az a szerződésekben áll.

Ha a magyar kormány bizonyítja, hogy ezek alapján kész megoldani a konfliktust, akkor Norvégia kész a tárgyalásokra – szól a norvég kormány közleménye.

Forrás: VS.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!