Pesti Srácok

NOL: Tarlós végső csapást mérhet Vitézy Dávidra

NOL: Tarlós végső csapást mérhet Vitézy Dávidra

Végső csapást mérhet Vitézy Dávidra Tarlós István. Gyakorlatilag a Budapesti Közlekedési Központ felszámolását javasolja ugyanis a főpolgármester abban az előterjesztésben, amelyet a jövő heti közgyűlésen vehetnek napirendre – írják a nol.hu-n. A lap emlékeztet, hogy a BKK-vezérigazgató és Tarlós István kapcsolata évek óta viharos.

A főpolgármester egybe olvasztaná a BKK-t és a BVK-t, vagyis a Budapesti Városüzemeltetési Központot. A Budapesti Városigazgatóság Zrt. létrehozásának részletei még nem ismertek, de a BKK feladatainak felülvizsgálatára vonatkozó előterjesztés már elkészült. A jövő héten napirendre kerülő tervezet gyakorlatilag kiürítené a BKK-t – olvasható a cikkben.

A Budapesti Közlekedési Központot 2010-ben alapították, és a fővárosi forgalomszervezés mellett a közútkezelést, a parkolás szervezését, a taxiállomások üzemeltetését, valamint többmilliárdos beruházás projektmenedzseri feladatait is ellátja. A BKV mellett a cégcsoporthoz tartozik a BKK Közút Zrt. és a Budapest Szíve Kft.

PestiSracok facebook image

A „közfeladatok hatékonyabb ellátásának érdekében” azonban elvennék a közútkezelési feladatokat a BKK-tól. Egy önálló céget hoznának létre, amely saját nevében és javára szedné be a díjakat, ellátná a fenntartói, üzemeltetői, fejlesztői feladatokat, valamint üzemeltetné a taxiállomásokat. A személyszállítási szolgáltatás és a taxitársaságok ellenőrzése viszont a BKK-nál maradna.

Az még bizonytalan, hogy a parkolás, a majdani dugódíj beszedése és a teherforgalmi közszolgáltatás szintén átkerül-e a közútkezelőhöz. A beruházásokat szintén elvennék a BKK-tól, csak a kifutó projektek maradnának ott.

Bár a közlekedésszervezés elvileg továbbra is a BKK feladata maradna, a BKV felett tulajdonosi, irányítási és utasítási joga megszűnne. A BKK és a BKK Közút a Budapesti Városigazgatóság Holding alá tagozódna be, akárcsak a BKV.

A nagy bökkenőt azok a támogatási és hitelszerződések jelentik, amelyeket korábban a BKK kötött meg. Az Európai Újjáépítési Bankkal (EBRD) és az uniós pénzeket felügyelő irányító hatósággal, valamint a bankokkal és az Európai Bizottsággal újra kell tárgyalni ezeket, ami a lap szerint nem lesz könnyű menet. A feladatok újraleosztása várhatóan a városigazgató feladata lesz, erre a posztra a BVK volt vezetőjét, Bán Tamást jelöli Tarlós István.

Forrás: hvg.hu/Nol.hu

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.