Pesti Srácok

Orbán: volt már közös határunk a Szovjetunióval és nem voltunk tőle boldogok

Orbán: volt már közös határunk a Szovjetunióval és nem voltunk tőle boldogok

Az ország érdeke, hogy Magyarország és Oroszország között mindig legyen valami – mondta Litvániában a magyar kormányfő.

Elsőbbséget élveznek a biztonsági kiadások és a kormány megszavazta azt az összeget, amely ahhoz szükséges, hogy a magyar katonák részt vehessenek a litvániai hadgyakorlaton – mondta Orbán Viktor vasárnap Vilniusban újságíróknak, miután megtekintette a litván fegyveres erők napja alkalmából rendezett katonai felvonulást. Az eseményen magyar katonák is részt vettek.

Orbán elmondta: a részvétel egy hadgyakorlaton mindig komoly kiadással jár és ebben az esetben is több százmillió forintról van szó, de a jelenlegi helyzetben, amikor „az egész térség feszült és ideges”, a költségvetési szempontokat meg kell változtatni.

PestiSracok facebook image

A magyar katonák Litvániában részt vettek az Iron Sword 2014 elnevezésű NATO-hadgyakorlaton, december közepéig pedig a Baltic Training 2014 keretében téli kiképzéseken vesznek részt. A miniszterelnök szerint a részvétel „részben katonabecsület kérdése”, másrészt a katonáknak is szükségük van arra, hogy nemzetközileg összemérjék erejüket.

Orbán az ukrajnai helyzettel kapcsolatban elmondta, hogy az ország történelmi tapasztalataiból kell kiindulni: „az országnak korábban volt közös határa a Szovjetunióval és nem voltunk tőle boldogok” – fogalmazott. Szerinte az ország érdeke, hogy „Magyarország és Oroszország között mindig legyen valami, ez a szuverén Ukrajna lehet” - idézi a kormányfő szavait az MTI.

Forrás: Hír24/MTI

Fotó: Burger Barna

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.