Pesti Srácok

Vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményeznek Juhász Péter ellen

Vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményeznek Juhász Péter ellen

Budapest V. kerülete önkormányzatának jogi, ügyrendi és közbeszerzési bizottsága vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárást indít Juhász Péter, az Együtt önkormányzati képviselője ellen.

Böröcz Lászlónak, Belváros-Lipótváros alpolgármesterének (Fidesz-KDNP) az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a bizottság csütörtöki ülésén azt állapította meg, hogy a képviselő valótlanságot állított, amikor azt mondta, egyedüli bevetéli forrása az önkormányzattól kapott képviselői tiszteletdíja. Az ülésen kiderült, hogy az önkormányzat nem tudta folyósítani az őt megillető díjat, mert a képviselő többszöri kérés ellenére sem adta meg az ehhez szükséges adatokat.

Az eljárás keretében további adatokat kérnek be Juhász Pétertől, mivel a rendelkezésre álló információk alapján arra a következtetésre jutottak, hogy vagyonnyilatkozatának tartalma nem felel meg a valóságnak.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Heteken át lesték, zaklatták a kászoni gyermekeket az Átlátszó Erdély újságírói

Exkluzív 2023 július 12.
Három héten át majdnem minden nap lesben álltak, fotóztak és követték is a kászonimpéri otthonban nevelkedő gyermekeket az erdélyi balliberális lapok újságírói, hogy minél szaftosabb sztorival tudjanak odasózni Böjte Csaba ferences szerzetesnek és alapítványának – tudta meg a PestiSrácok.hu. A történtek rendkívül felzaklatták a fiatal kamaszokat, akik addigra már maguk mögött hagyták az elszenvedett traumákat, és a nevelők, valamint szakpszichológusok munkája által feldolgozták a korábban elszenvedett szexuális és egyéb bántalmazásokat. Lapunk elkísérhette Böjte Csabát a napokban Kászonba, ahová azért látogatott el, hogy meggyőződjön róla, minden segítséget megadnak az érintett gyermekek lelki és mentális fejlődése, traumáik feldolgozása érdekében. A tapasztaltak megnyugtatóak: motivált, lelkes fiatalokkal találkoztunk, akik ma már kifejezetten azt kérik, hagyják őket békén és senki ne is emlékeztesse őket az átéltekre, mert csak így tudnak valóban továbblépni. Sportversenyekre járnak, ministrálnak, aktív hitéletet élnek és tervezik a jövőt. Egyikük tűzoltóversenyekre jár és ér el kiváló eredményeket, gondol rá, hogy majd akár egyenruhát öltsön; egy másik fiú történelemtanárnak készül és rengeteget olvas.