Pesti Srácok

Továbbra is börtönben marad a Cinóber-gyilkosság gyanúsítottja

Továbbra is börtönben marad a Cinóber-gyilkosság gyanúsítottja

Továbbra is rács mögött marad a Cinóber-gyilkosságban felbujtóként gyanúsított Ferencsik Attila, az olajügyleteiről elhíresült Energol Rt. egykori társtulajdonosa. A gyilkosság mellett költségvetési csalással is gyanúsított férfivel szemben az utóbbi ügyben ugyan megszüntette a bíróság az előzetes letartóztatást, de az 1996-os merénylet miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda előterjesztést tett az alvilágban Brazil becenévvel illetett "üzletember" legszigorúbb kényszerintézkedésének ismételt elrendelésére.

Az ORFK kommunikációs szolgálata a Magyar Nemzetnek megerősítette: a gyilkossági ügy terheltje jelenleg is börtönben van.

Tavaly július közepén a PestiSrácok.hu számolt be arról, hogy az alvilágban Brazil becenéven ismert férfi a harmadik gyanúsítottja a Cinóber néven elhíresült Domák Ferenc ellen 1996. december 18-án elkövetett gyilkosságnak.

PestiSracok facebook image

A PS-nek egy informátor arról számolt be, hogy egy védett tanú látta a gyilkosságot. A lányfuttatóval napi kapcsolatban állt férfi akkor találkozott Cinóberrel, amikor felbukkant a más leszámolásos ügyekben is vádlott, illetőleg gyanúsított Jozef Rohác, és kétszer fejbe lőtte Domákot. Mint megírtuk, Cinóber megölése a rendőrség gyanúja szerint Ferencsik egykori energolos üzlettársának, Portik Tamásnak állhatott az érdekében. Portikot 2013 júniusában hallgatták ki gyanúsítottként a Domák-gyilkossággal összefüggésben.

Az áldozat az üzlettársa volt a nem sokkal korábban kivégzett Prisztás Józsefnek. A vállalkozó elleni gyilkosság ügyében folyamatban lévő büntetőperben a Fővárosi Törvényszék idén februárban nem jogerősen tizenegy év fegyházbüntetéssel sújtotta Portikot, de az ítéletet később hatályon kívül helyezte a táblabíróság. Rohác elkövetőként vádlottja a Fenyő János médiavállalkozó 1998. február 11-én történt kivégzése ügyében indult pernek, és ugyanezzel a bűncselekménnyel vádolják őt az 1998. július 2-án végrehajtott Aranykéz utcai robbantásos merénylettel összefüggésben, amelyre a vád szerint ugyancsak Portik Tamás adott megbízást.

Forrás: Magyar Nemzet / PS fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.