Pesti Srácok

Buda-Cash-botrány: kifizetési tilalmat rendelt el az MNB két egészségpénztárnál

Buda-Cash-botrány: kifizetési tilalmat rendelt el az MNB két egészségpénztárnál

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőtől átmeneti kifizetési tilalmat rendelt el a Honvéd Önkéntes Kölcsönös Kiegészítő Egészségbiztosító Pénztárnál és a PRO V1TA Első Magyar Kiegészítő Egészségpénztárnál.

A korlátozás időszakában - a határozatok kézhezvételétől számított maximum 180 napban - a tagok csak a DRB bankcsoportnál lévő pénztári vagyon feletti rész arányában vehetnek igénybe szolgáltatást, a kilépő vagy átlépő tag követelése pedig egyelőre nem teljesíthető.

Amennyiben a korlátozás ideje alatt egy tag más pénztárba lépne át vagy kilépne az érintett egészségpénztárakból, a tilalom feloldásáig nem lehet kifizetni követelését. A tagok továbbra is igénybe vehetik egyéni egészségszámláik terhére a pénztárak szolgáltatásait, azonban csak a jelenleg a DRB Bankcsoportnál lévő pénztári vagyon hányadán felüli mértékig. A jegybank egyúttal azt is előírta, hogy az érintett egészségpénztárak legkésőbb 2015. április 1-jéig küldöttközgyűlésen ismertessék a helyzetet a pénztártagokkal.

PestiSracok facebook image

Az intézkedés kapcsán érintett két pénztár taglétszáma mindösszesen 3 százalékát teszi ki a teljes hazai egészségpénztári szektornak.

A jegybanki intézkedés oka, hogy a Honvéd Egészségpénztár a DRB bankcsoporthoz tartozó BRB Buda Regionális Bank Zrt.-nél, a PRO V1TA Egészségpénztár pedig a BRB-nél és az ÉRB Észak-magyarországi Regionális Bank Zrt.-nél tartotta pénztári vagyonának jelentős részét. Az MNB hétfőn visszavonta az érintett hitelintézetek tevékenységi engedélyét, mivel a bankok eszközeinek értéke nem fedezi a velük szembeni követeléseket.

Forrás: Hír24.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!