Pesti Srácok

Hír24: több mint ezer titkosszolga pénze volt a Buda-Cashnél

Hír24: több mint ezer titkosszolga pénze volt a Buda-Cashnél

1200 titkosszolga megtakarítása volt bent egészségpénztáron keresztül a Buda-Cash Brókerház Zrt-ben – értesült kormányzati forrásból a Hír24.

A Magyar Nemzeti Bank szerdán jelentette be, hogy visszavonta a Buda-Cash tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte annak felszámolását. A megalapozott gyanú szerint a Buda-Cash valamennyi adatszolgáltatását meghamisította az elmúlt tíz évben és jelentős ügyfélpénzekkel nem tud elszámolni. A kár elérheti akár a 100 milliárd forintos nagyságrendet is.

A károsultak között 20-30 ezer magánszemély, 7500 cég, 80 önkormányzat, és sok alapítvány is van. A BC érdekeltségi körében lévő DRB bankok betétesei 30 millió forint kártalanítást kaphatnak az OBA-tól, függetlenül attól, hogy magánszemélyről vagy vállalkozásról van szó.

PestiSracok facebook image

A Buda-Cash ügyfeleit, vagyis a befektetőket a Befektető-védelmi Alap (BEVA) fogja kártalanítani, de csak mintegy 6 millió forintos összeghatárig. A kormány közölte: rendkívüli támogatást kapnak a károsult önkormányzatok. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter öt helyett háromévenkénti vizsgálatot tartana szükségesnek a befektetési vállalkozásoknál.

Az MNB szerint a Buda-Cash tulajdonosi körébe tartozó DRB-bankcsoport ellenőrzése során feltárt gyanús értékpapírügyletek vezettek el a Buda-Cash-hez. A BC tulajdonosainak ügyvédje szerint ügyfelei saját maguk jelentkeztek az MNB-nél.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!