Pesti Srácok

Ügynökvád: a Hír TV nekiment Orbánnak

Ügynökvád: a Hír TV nekiment Orbánnak

Nem cáfolta, hanem visszautasította Orbán Viktor azt az állítást, hogy együttműködött a Kádár-rendszer állambiztonsági szolgálatával – ezzel kezdődött a Hír TV beszámolója arról, hogy a miniszterelnök keményen reagált Simicska Lajos ügynökvádjára.

A Hír TV részletesen felidézte, hogy a nagyvállalkozó, aki „katonatársa, majd évtizedekig barátja volt a kormányfőnek”, egy interjúban elmondta, hogy a katonaságnál Orbánnak jelentenie kellett róla. A kormányfő parlamenti reagálásából azt idézték fel, hogy elégtételt emlegetett Simicskával szemben, amit miniszterelnökként nem tehet meg, „de kedve lenne hozzá és igény is volna rá”.

Ezután nagyobb terjedelemben foglalkoztak azzal, hogy az LMP-s Schiffer András egy interpellációban a magyar vonatkozású KGB-akták kutathatóságát követelte és arról beszélt, hogy a szuverenitás megköveteli a kommunista diktatúra működésének feltárását. Az állambiztonsági iratok kikérésével tisztázhatóak lennének Simicska kijelentései, ezt azonban nem hajlandó megtenni a kormány – mondta Schiffer a felszólalásban, amit a Hír TV idézett.

PestiSracok facebook image

Forrás: Hír24.hu

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.