Pesti Srácok

Elfogott a rendőrség kettő Király utcai lövöldözőt

Elfogott a rendőrség kettő Király utcai lövöldözőt

Két férfit, Sz. János Róbertet és V. Lászlót elfogtak Esztergomban a Király utcai lövöldözés miatt keresett négy személy közül.

Két férfit elfogtak a szerdai Király utcai lövöldözés miatt keresett négy férfi közül – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az internetes oldalán pénteken.

A BRFK azt írta, csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytat eljárást a VII. kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya idősebb Száva János Róbert 49 éves, Száva Armandó Ferdinánd 19 éves, illetve Sz. János Róbert 21 éves erdőkertesi, valamint V. László 26 éves esztergomi lakosok ellen. Utóbbi két gyanúsítottat csütörtökön 19 óra 5 perckor Esztergomban elfogták, a többieket továbbra is körözik.

PestiSracok facebook image

Szerdán 0 óra és 0 óra 10 perc között a Budapest VII., Király utcában idősebb Száva János és három társa egy ott tartózkodó társaságra több alkalommal lövéseket adott le, feltehetően gáz-riasztó fegyverből. A helyszínről gépkocsikkal menekültek el, a megtámadott társaság két tagja könnyű sérülést szenvedett.

A rendőrség kéri, hogy jelentkezzen az, aki a bűncselekmény idején a helyszínen tartózkodott, látta annak elkövetését, illetve tudja, hol vannak a keresett férfiak.

Forrás: MTI/hvg.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.