Pesti Srácok

Orbán veje beleunt a folyamatos vegzálásba – eladta cégei egy részét

Orbán veje beleunt a folyamatos vegzálásba – eladta cégei egy részét

Miután Tiborcz István és Orbán Ráhel összeházasodott, nem telt el olyan hónap, hogy a sajtó vagy egyes parlamenti képviselők ne foglalkoztak volna Tiborcz cégeinek vagyoni helyzetével. Tiborcz ezért április végén úgy határozott, megszabadul azoktól a cégektől, amelyek közbeszerzései eljárás részesei részesei voltak vagy lehetnek.

Orbán Viktor kedden a Parlamentben kijelentette, hogy senki nem élvezhet sem előnyt sem hátrányt származása, vagy politikai nézetei miatt. Orbán hozzátette, hogy utasítást adott az állami társaságokért felelős miniszternek, kötelezze a cégeket arra, hogy aki rá vagy családtagjaira hivatkozik, azonnal zavarják el.

Forrás: napigazdaság.hu

PestiSracok facebook image

Fotó: budaoronline.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.