Pesti Srácok

Egy egykori piac helyén lesz az új fővárosi tranzitzóna

Egy egykori piac helyén lesz az új fővárosi tranzitzóna

A VII. kerületi Verseny utcában, a Puskás Ferenc Stadion közelében, egy korábbi piac helyén lesz a migránsok új tranzitzónája a fővárosban - jelentette be Budapest főpolgármestere szerda délután az M1 aktuális csatornán.

Tarlós István azt mondta: a katasztrófavédelemmel egyeztetve a korábban összeszokott csapat rendezi be, a nagyjából ezer ember befogadására tervezett állomást. Hozzátette: nem egyidőben zárják be a pályaudvarokon lévő zónákat és nyitják meg az újat. A Nyugati pályaudvaron lévő zóna marad nyitva legtovább, "tartalékképpen". A költözés nagyjából két héten belül záródhat le - mondta.

A főpolgármester elmondta: a civilek javaslatát figyelembe véve döntöttek úgy, hogy egy zónát alakítanak ki a fővárosban, amelynek helyszínét a hatóságokkal való konzultáció után döntöttek a Puskás Ferenc Stadionnal szemben található területen jelölték ki. Annak közelében nincsenek lakóházak. Hozzátette: azért nem a pályaudvaroktól távolabbi helyszínt választottak, mert abban bíznak hátha mégis sikerül "távozásra serkenteni" a menedékkérőket a főpolgármester elmondta: bízik a kerületi polgármester konstruktív támogatásában. Megjegyezte: a polgármester korábban a Keleti pályaudvaron kialakított zóna ellen sem tiltakozott.

PestiSracok facebook image

A főpolgármester kedd este az M1 aktuális csatornán beszélt arról: mivel az osztrákok már nemigen engedik be a migránsokat, ezért nem logikus tovább fenntartani a központi pályaudvarokon ezeket a zónákat. Ekkor még azt mondta: a fővárosban két helyre tervezik áthelyezni a pályaudvarokon lévő zónákat. Három pesti és egy budai helyszín jöhet szóba - tette hozzá Tarlós István. Szerda reggel a Kossuth Rádióban már azt mondta: az is lehetséges, hogy egyetlen ilyen zóna lesz. A 180 perc című műsorban Tarlós István arra is kitért: reméli, hogy a parlament hamarosan olyan döntést hoz, amely "ezt a helyzetet kezelhetőbbé teszi".

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!