Pesti Srácok

Merkel visszaszólt Orbánnak

Merkel visszaszólt Orbánnak

A Bernben tartózkodó német kancellár visszautasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök brüsszeli kijelentését, amely szerint a menekültek áradata nem európai, hanem német probléma – jelentette a svájci fővárosból a dpa német hírügynökség.

A dpa idézte Angela Merkelt, aki a svájci államfővel tartott egyeztetése után hangsúlyozta: "Németország azt teszi, amit erkölcsileg és jogilag meg kell tennie. Nem többet és nem kevesebbet". "Olyan problémáról van szó, amely valamennyiünket érint" – tette hozzá.

A német kancellár a dpa szerint figyelmeztette Magyarországot a háborús, illetve polgárháborús menekültek védelmét előirányzó genfi konvenció betartására.

"A menekültekre vonatkozó genfi konvenció nemcsak Németországban érvényes, hanem az Európai Unió valamennyi tagállamában" – fogalmazott Merkel, hozzátéve: az elv az, hogy azoknak kell védelmet kapniuk, akiknek védelemre van szükségük, ezt pedig valamennyi európai államnak tiszteletben kell tartania.

Orbán Viktor azután nyilatkozott Brüsszelben, hogy a menekültválságról tárgyalt Martin Schulz-cal, az Európai Parlament (EP) elnökével. A miniszterelnök szerint a menekültek nem Kelet-Európában, nem Magyarországon akarnak maradni, mindenki Németországba menne, és a helyzet nem európai probléma, hanem német. A magyarok és az európaiak tele vannak félelemmel, mert az európai vezetők, köztük a miniszterelnökök nem képesek a helyzet kontrollálására – tette hozzá.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."