Pesti Srácok

Apa, kezdődik! – Colleen Bell a Corvinuson bírálta a kormányt

Apa, kezdődik! – Colleen Bell a Corvinuson bírálta a kormányt

Ezek senkit nem érhetnek meglepetésként, hiszen már korábban is sokszor kifejtettük őket, és nem változott a hozzáállásunk” – kommentálta kormányellenes kritikáját Colleen Bell a Corvinus egyetemen tartott előadásában. Az amerikai nagykövet többek közt a korrupció, a paksi beruházás és a civil szervezetek elleni fellépést bírálta.

Mint arról korábban a VS.hu nyomán beszámoltunk, az amerikai nagykövetség látszólag engedékeny politikát folytat Magyarországgal szemben a migránsválság miatt. azonban továbbra is gyűjti a terhelő adatokat. Egy diplomáciai rendezvényen, amelynek háziasszonya Colleen Bell volt, David van Cleve, az amerikai nagykövetség politikai osztályának vezetője arról beszélt, már várja, hogy vége legyen a menekültkrízisnek, és Kovács Zoltán kormányszóvivőt ismét a magyar demokráciát aláásó intézkedések felemlegetésével „zaklathassa”.

Az amerikai nagykövet a Corvinus egyetemen tartott előadásában már arról beszélt, a rendszerszintű korrupció aláássa a tisztességes kormányzást, és a polgári nyugtalanság termékeny talajt hozhat létre az erőszakos szélsőségesség számára is. Bell bírálta a paksi bővítést is, amely szerinte a nyilvánosság kizárásával zajlik.

PestiSracok facebook image

A nagykövet kritikával illette a civil szervezetekkel szembeni kormányzati fellépést, valamint az Alkotmánybíróság jelenlegi működését. Kiemelte továbbá, hogy „ Magyar politikusok, értelmiségiek és a civil társadalom tagjai a sajtó szabadságának határozott hanyatlásáról beszélnek”. Bell szerint érthető álláspont, hogy Magyarország meg akarja védeni a határait, a migránsválságra adott válaszban azonban „a xenofób retorika nem segít abban, hogy megoldást találjunk a problémára”.

Bővebben az előadásról

itt

olvashat. Forrás: origo.hu/vs.hu/pestisracok.hu Fotó: hvg.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!