Pesti Srácok

Trócsányi: az EU megbünteti azokat, akik nem fogadják el a kvótarendszert

Trócsányi: az EU megbünteti azokat, akik nem fogadják el a kvótarendszert

Trócsányi László igazságügyi miniszter a Magyar Tudományos Akadémián közreadott beszédében többek között arról beszélt, hogy egy ország értékrendje belső, intim szférájához tartozik. A migránsokra vonatkozó kvótarendszerrel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet: emberek kötelező szétosztásáról van szó, amely során az EU megbüntetheti azokat az embereket, államokat, akik nem engedelmeskednek.

Az Országgyűlés ma 154 igen szavazattal, 41 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett elfogadta a Fidesz-KDNP közös törvényjavaslatát, amely törvényben kötelezte a kormányt, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához, és kezdeményezze a bevándorlók kötelező kvóták szerinti szétosztásáról szóló uniós jogszabály megsemmisítését. A törvény alapján az Európai Unió Tanácsa úgy döntött a kötelező kvótarendszerről, hogy figyelmen kívül hagyta az egyes nemzetek saját véleményalkotását a kérdésben. Ennek kapcsán az igazságügyi miniszter azt hangsúlyozta beszédében, hogy az egyes nemzetek alkotmányos identitása elidegeníthetetlen és a globális szabványosítás és a túlzott politikai korrektség mély vitába keveredett az egyes nemzetek önállóságával. Trócsányi Paczolay Péter korábbi alkotmánybírósági elnököt idézte, amikor kifejtette: a nemzeti alkotmányos identitás nem lehet indok a közös európai értékek megsértésére.

A miniszter szerint a napokban elkövetett, több mint száz halálos áldozatot követelő párizsi merényletek nemcsak emberéletek ellen irányultak, de az európai kultúra, életforma, értékrend ellen is. Éppen ezért jó lenne összehangolt európai, globális választ adni a támadásra az európai értékek alapján, mert ha nem így történik, a terroristák máris elérték egyik céljukat, sikerült megrendíteniük a kontinens értékrendjét.

PestiSracok facebook image

Trócsányi László a migránsokra vonatkozó kvótarendszer alapján arra hívta fel a figyelmet: emberek kötelező szétosztásáról van szó, amely során az EU megbüntetheti azokat az embereket, államokat, akik nem engedelmeskednek.

MTI

Ajánljuk még

"Csak egyszer lehet elrontani" - mondta a Polbeatben Bohár Dániel, aki a migránsbűnözőkről készített kisfilmet

‎Polbeat május 20.
"Csak egyszer lehet elrontani. Napok óta járom Belgium és Hollandia városainak utcáit. És egyszerűen nem értem, hogy ezek az alapvetően jó, de még inkább jólétben élő országok miért tették magukat tönkre" - posztolta ki Bohár Dániel Antwerpenből, ahol a napokban a migránsok által irányított drogmaffiáról forgatott riportot a Patriótára. Erről is beszélgetett Stefka István és Huth Gergely az oknyomozó riporterrel a Polbeat legutóbbi adásában. Szóba került az ukrán titkosszolgálati támadás és az átláthatósági törvény, mely megtiltja a rejtett külföldi propagandát és politikai beavatkozást, és a műsorban megbeszélték azt is, hogy a normális emberekből miért váltott ki mély undort Európa vezetőinek röhögcsélős, fehér poros kijevi "osztálykirándulása".

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?