Pesti Srácok

Fidesz: Alaptalan a városligeti hisztéria

Fidesz: Alaptalan a városligeti hisztéria

A Fidesz-frakció szerint szebb, zöldebb lesz a Városliget a megújítása után. A párt közleményében arra reagált, hogy a Legyen a Liget a kertem elnevezésű Facebook-csoport aktivistái megakadályozták több fa kivágását a Városligetben. Mint fogalmaznak, „a baloldal teljesen alaptalanul hisztériázik", ha rajtuk múlik, Budapesten semmilyen fejlesztés és felújítás nem történt volna az elmúlt években.

A nagyobbik kormánypárt képviselőcsoportja közleményében arra reagált, hogy a Legyen a Liget a kertem elnevezésű Facebook-csoport aktivistái megakadályozták több fa kivágását a Városligetben, az oda tervezett Magyar Zene Házánál. Az akciót a Párbeszéd Magyarországért is támogatta, több politikusuk ott volt a helyszínen, megjelent a Lehet Más a Politika zuglói önkormányzati képviselője is.

A Fidesz-frakció a közleményében úgy fogalmazott, „a baloldal teljesen alaptalanul hisztériázik", ha rajtuk múlik, Budapesten semmilyen fejlesztés és felújítás nem történt volna az elmúlt években, és hagyták volna a Városligetet is lepusztulni. Úgy folytatták, a kormány döntésének és támogatásának köszönhetően a Kossuth tér, a Várkert Bazár, a Mátyás-templom és számos más nemzeti örökség mellett a Városliget is megújul.

PestiSracok facebook image

Az újjászülető Városliget nemcsak a budapestieknek nyújt majd élményt, hanem mindenkinek, aki a fővárosba látogat. A parkban nő a zöldterület nagysága, kevesebb beton, több fa és cserje lesz. A jelenleg zajló építési munkálatok tizenöt fát érintenek, a kivágott fákat pedig többszörösen pótolják majd - olvasható a közleményben.

Forrás: MTI Fotó: nol.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!