Pesti Srácok

Háromszoros gyilkost helyeztek szabadlábra

Háromszoros gyilkost helyeztek szabadlábra

Huszonkét évvel azután, hogy elfogták, a szegedi büntetés-végrehajtási bíró jó magatartására tekintettel szabadlábra helyezte Bene Lászlót –írja a nol.hu. Bene és Donászi a '90-es években négy gyilkosságot követtek el. Bene háromban vett részt. Életfogytiglanra ítélték. Két éve még azt mondta, nem bánt meg semmit. Mostanra kiokosodott, és bűnbánó magatartása komoly súllyal esett latba a szabadításáról szóló döntés meghozatalakor.

A nol.hu tudósítása alapján, a Szegedi Törvényszék sajtóosztályának közleménye szerint a több emberen, részben előre kitervelten, részben nyereségvágyból, illetve aljas indokból elkövetett emberölését életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt Bene Lászlót (a közlemény csak B. L.-ként említi) a büntetés-végrehajtási bíró feltételes szabadságra bocsátotta. Ahogy a nol.hu tudósít: ennek időtartama tíz év. Ha ez idő alatt újabb bűncselekményt követne el, vagy akár csak megszegné a szabadlábra helyezéséről szóló döntésben számára előírt magatartási normákat, melynek keretében pártfogói felügyelet alá helyezték, visszakerülhet a fegyházba.

A népszabadság visszatekint a bűnözők történetére is: '90-es évek hírhedt bűnöző párosa, Donászi Aladár és Bene László 1991 júniusa és 1992 novembere között három helyszínen négy embert öltek meg. Donászi 1991. június 12-én a lelőtte a győri vízműhöz érkező pénzszállító autót biztosító Ősz Zsigmond rendőr főtörzsőrmestert. 1992. május 11-én a budai Skála (ma Allee) közelében már Benével közösen támadták meg azt a taxit, amellyel a 23 éves Sádt Győző egyetemista az áruház bevételét szállította volna a bankba.

PestiSracok facebook image

A nol.hu tudósítása szerint november 8-án Sárszentmihály térségében lőgyakorlatot tartottak, amikor két vadász észrevette és megkísérelte lefegyverezni őket. Ifjabb Tóth Tamás, a település akkori polgármesterének fia és Izsó László az életével fizettek sikertelen próbálkozásukért: a két gátlástalan bűnöző tüzet nyitott rájuk. Állítólag egy újabb rablásra készültek – írja a nol, amikor a rendőrség elfogta a rablógyilkosokat. Életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte őket a bíróság. Donászi 2001. augusztus elsején sopronkőhidai zárkájában felakasztotta magát. Bene az elmúlt évek alatt többször szerepelt a médiában, a megbánás legkisebb jelét sem mutatva.

A teljes

cikket itt

olvashatja el. Forrás:nol.hu/Fotó:RTL klub

Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.