Pesti Srácok

Nekimennek a Liberálisok az új fővárosi parkolásirendeletnek

Nekimennek a Liberálisok az új fővárosi parkolásirendeletnek

A Magyar Liberális Párt (Liberálisok) az Alkotmánybíróságon támadják meg a Fővárosi Közgyűlés azon februárban hozott döntését, amellyel eltörölte az érvényes parkolószelvények utólagos bemutatásának lehetőségét.

Szabadai Viktor, az ellenzéki párt fővárosi választmányának elnöke szombaton az MTI-nek azt mondta, a közgyűlés rosszhiszeműen járt el akkor, amikor a Kúria döntésére hivatkozva eltörölte azt az ötperces türelmi időt, amelyet korábban a parkolás és a parkolójegy megvásárlása között biztosítottak az autósoknak.

A Kúria ugyanis döntésével nem ezt a lehetőséget kifogásolta, hanem azt, hogy azzal egy hónapban csak egyszer élhetnek az állampolgárok - fejtette ki a politikus, kiemelve, a közgyűlésnek ezért nem korlátoznia, hanem bővítenie kellett volna az autósok jogát annak érdekében, hogy szükség szerint több alkalommal is élhessenek az "ötperces szabállyal".

PestiSracok facebook image

Szabadai Viktor szerint ugyanis az utólagos bemutatás lehetőségét elsősorban azok a jóhiszemű autósok választották, akik véletlenül rosszul látható helyre tették jegyüket, vagy büntetésüket abban a néhány percben kapták, amíg parkolószelvényüket vásárolták. Ezt támasztja alá az is, hogy a Budapesten megbüntetett autósok csupán 10-15 százaléka élt az utólagos bemutatás lehetőségével - tette hozzá.

Forrás: MTI

Fotó: autonavigator.hu

Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.