Pesti Srácok

Az úszószövetség szerint hazudik a Gyárfás "maffiamódszeréről" kipakoló edző

Az úszószövetség szerint hazudik a Gyárfás "maffiamódszeréről" kipakoló edző

Egymásnak estek az úszószövetség vezetői, az elnökség és az edzői bizottság - írja az index.hu. Ennek oka, hogy Kiss László kapitányt megvédte az edzői bizottság, a szövetség pedig nem az elnökséggel, hanem valamilyen informális grémiummal is megszavaztatta, hogy Kiss maradjon-e vagy menjen. Ők is támogatták Kisst, aki ennek ellenére csütörtökön lemondott.

Ismert, a héten robbant a bomba, a magyar úszóválogatott kapitányáról kiderült, hogy 54 éve csoportosan megerőszakoltak egy nőt.

Szerdán Gyárfás Tamás szövetségi elnök még nyilatkozott, majd Triesztbe utazott a vízilabda-válogatott olimpiai kvalifikációs tornájára. Ezalatt kiderült, hivatalosan nincs is olyan testület, amelyre hivatkozva állították, hogy a szövetség vezetősége Kisst támogatásáról biztosította, majd pénteken az egyik edző, Sárdi Ákos a hvg.hu-nak azt mondta, hogy az edzők nyomás alatt szavaztak arról, támogatják-e Kisst. Sárdi - aki Gyárfás "maffiamódszeréről"is beszélt - szerint kétórás fejmosást kaptak, mielőtt Kissről szavaztak.

PestiSracok facebook image

Szombaton az úszószövetség azonban tagadta Sárdi állításait, szerintük nem is tudhatja, mi történt az ülés elején, hiszen elkésett.

A közleményben azt írják,

Azt állítják, sem "zsarolás nem történt", sem kétórás fejmosás.
Forrás: Index.hu
Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.