Pesti Srácok

Pénzt kap, mégis a háborús zónába küldi vissza Törökország a menekülteket

Pénzt kap, mégis a háborús zónába küldi vissza Törökország a menekülteket

A menekültek emberi jogainak megsértésével vádolja az Amnesty International Törökországot – írja az EuroNews.com. A jogvédő szervezet szerint a török hatóságok az elmúlt hónapokban több ezer szíriait küldtek vissza a polgárháború sújtotta hazájukba.

Az EU sem akarhat senkit visszaküldeni az uniós tagállamokból, ha fennáll annak a veszélye, hogy a menekülteknek vissza kell térniük Szíria háborús övezetébe – véli John Dalhuisen, az Amnesty International európai és közép-ázsiai vezetője. Hozzátette, a török kormánynak abba kell hagynia ezt a nyilvánvalóan törvénytelen és embertelen gyakorlatot. Senkit nem lehet visszaküldeni egy háborús zónába – hangsúlyozta.

Eközben pénteken elfogadta a görög parlament az új bevándorlási törvényt, mely az EU és Törökország közti megállapodás gyakorlati megvalósításáról szól. Eszerint az illegálisan Görögországba érkezett bevándorlók első csoportját hétfőn küldik vissza Törökországba.

PestiSracok facebook image

A német belügyminisztérium közlése szerint szintén hétfőn érkeznek az országba az elsőként befogadott szíriai menekültek.

Teljes cikk itt olvasható.

Forrás: euronews.com Fotó: brookings.edu

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

5+ 1: Nyeremények bűvöletében, avagy az Ötöslottó történetének legjei

Exkluzív 2017 április 6.
A hazai szerencsejáték történetében kiemelkedő év a 2017-es, ugyanis 60 esztendős lett Magyarország legnépszerűbb lottójátéka, az Ötöslottó. A PestiSrácok.hu ezen kerek évforduló alkalmából egy négy részes cikksorozattal igyekszik kideríteni a játék sikerének titkát. Olyan érdekes információkat, adatokat és személyes történeteket elevenítünk fel, amelyek garantálják a lottótörténeti időutazást. Sorozatunkban szó lesz a legnagyobb nyertesekről, a nyereményekről, a szelvényről, a lottózókról, a sorsolásokról és a játék összetéveszthetetlen arculatáról is.