Pesti Srácok

XIII. kerület – harcban az állami szervekkel

XIII. kerület – harcban az állami szervekkel

Nem tud zöldágra vergődni Angyalföld–Újlipótváros vezetése és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ egy bontásra váró épület sorsáról.

Látványos felvonáshoz érkezett a XIII. kerületi önkormányzat és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) vitája egy Klapka utcai ingatlan miatt. A szocialista vezetésű önkormányzat pár nappal ezelőtt egy hatalmas molinót rakott ki a XIII. kerületi ház oldalára, és azt írták rá: „Az önkormányzat építene, az állam intézménye akadályozza!” A Tóth József MSZP-s polgármester által vezetett önkormányzat egy új, 33 bérlakásos lakóházat és szolgáltatóházat szeretne építeni a mostani lepukkant épület helyén, ez lenne a Klapka szolgáltatóház. Az önkormányzat ki is írta az építészeti ötletpályázatot, a beruházáshoz szükséges pénzt is megszerezte, ám az építkezés mégsem indulhatott el.

A 70-es években épült lebontandó épületben az önkormányzat nyilvántartása szerint az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak 1,46 százalékos tulajdonrésze van. Az önkormányzat közölte, az ÁEEK nem engedélyezi a bontást, immár egy éve, mert „a használaton kívüli ingatlanrész tulajdonosi joggyakorlását az ÁEEK feltételhez köti. A bontáshoz, majd az építéshez való tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozatot egy másik, az ügyhöz semmilyen vonatkozásban össze nem tartozó jogüggyel kívánja összevonni.”

PestiSracok facebook image

A XIII. kerületi önkormányzat azon is felháborodott, hogy a magyar államot képviselő ÁEEK főigazgatója azt is kijelentette nekik, hogy az önkormányzati bérlakások nem teljesen merítik ki a közérdekű funkciót. A XIII. kerület vezetése fontolgatja, hogy bírósági útra terelik a dolgot, ha továbbra sem tudják elindítani az építkezést. A XIII. kerületnek múltkor a budapesti kormányhivatallal gyűlt meg a baja egy óvoda építésénél.

forrás: index.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!