Pesti Srácok

Bokros pártját jobbközépnek tartja, míg a Fidesz neokommunista

Bokros pártját jobbközépnek tartja, míg a Fidesz neokommunista

Magyarországnak beruházásokra, munkahelyekre, növekedésre, nagyobb jólétre és több adóbevételre van szüksége – nyilatkozta Bokros Lajos a nyugat.hu-nak Szombathelyen országjárásának legutóbbi helyszínén. A volt szocialista pénzügyminiszter politikai szempontból a jelenlegi diktatúra helyett az alkotmányos jogállam, a demokrácia, a szólás és vallásszabadság helyreállítására szeretné a figyelmet fordítani. Szerinte az Európai Unió nem ellensége Magyarországnak. Sőt, adott esetben sokkal jobban képviselik a magyar nemzet valódi hosszútávú érdekeit mint a magyar kormány.

A Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) Felemelkedés programjával „haknizza” végig az országot a Horn-kormány második pénzügyminisztere. Bokros Lajos pártja 9 pontban foglalta össze a céljaikat, amelyet ha megvalósítanak, „akkor a leszakadás helyett végre a felzárkózás lenne osztályrészünk itt Magyarországon.”nyilatkozta.

A gazdasági ügyeket az első 5-6 pontban foglalták össze. Ennek az a lényege, hogy Magyarországnak beruházásokra, munkahelyekre, növekedésre, ennek alapján nagyobb jólétre és több adóbevételre van szüksége. Sőt, nem szüksége van erre az országnak, de lehetősége is. Ehhez stabil, kiszámítható gazdaságpolitika, adórendszer, közigazgatás kell. Hogy a kormány működése ne rombolja, hanem segítse a gazdaság versenyképességét, járuljon hozzá a bizalom növekedéséhez és termelékenységhez. Mert nem az állam állítja elő a jólétet, hanem a társadalom, a gazdaság, a piac szereplői, a vállalkozók a maguk munkájával. Hogyha ők nem bíznak a jövőben, pláne nem bíznak a kormányban, akkor nem fognak befektetni. – fogalmazott a politikus.

PestiSracok facebook image

Politikai szempontból a jelenlegi diktatúra helyett az alkotmányos jogállam, a demokrácia, a szólás és vallásszabadság helyreállítására szeretnék a figyelmet fordítani. A szabadságharc helyett vidám és eredményes európai integrációra van szükség, mert az Európai Unió nem ellensége Magyarországnak. Ők adott esetben sokkal jobban képviselik a magyar nemzet valódi hosszútávú érdekeit mint a magyar kormány. A Kárpár-medencében sem harcolni kell, szolidaritásra és megbékélésre van szükség.

Bokros szerint pártja nem egyszemélyes. Mint mondja, nagyon sok tagjuk van, akik munkájuk mellett szívesen áldoznak arra, hogy legyen egy különleges párt, amelyik demokratikus ám de nem baloldali. Magukat jobbközép pártnak definiálja, míg a Fidesz szerinte gazdaságpolitikája alapján egy neokommunista párt, tehát akár baloldalinak is lehetne nevezni.

Szerinte ma is van megszorítás, csak nincs eredménye, mert leszakad az ország – mondja. Ellenben a Bokros csomagnak, volt eredménye. Szavai szerint 1995-96 után, öt évig - amíg a Fidesz meg nem fordította a gazdaságpolitika irányát - volt egy export vezérelt, beruházások által fűtött, pénzügyi egyensúlyt megőrző, magas színvonalú 4-5 százalékos gazdasági növekedés. Az államadósság 90 százalékról öt év alatt lement 54 százalékra. Büszkén gondol vissza arra, amit 21 évvel ezelőtt tett.

Forrás: nyugat.hu

Fotó: Alfahír

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.