Pesti Srácok

Hiller István ráhajt az MSZP választmányi elnöki címére

null

Bejelentette indulását az MSZP választmányi elnöki posztjáért Hiller István, a párt korábbi elnöke, jelenleg az Országgyűlés alelnöke – írja az Origo.

Az elnöki után a második legfontosabb pozícióért Botka Lászlóval fog megküzdeni. A tisztséget most a szegedi polgármester tölti be, így Hiller az ő kihívója miután benyújtotta pályázatát.

Hiller István a pályázatában a Fidesz népszerűségét azzal magyarázza, hogy nincs valódi alternatíva a politikai palettán. Mint írta,

PestiSracok facebook image

A megoldást az új narratívában látja, a győzelemhez, véleménye szerint "A magyar baloldal, az MSZP szellemi, intellektuális megújítására van szükség!"

Elképzelése az, hogy a választmányban egyfajta a politikai karakter kialakítása, a távlatos gondolkodás, iránymeghatározás történjen, hogy aztán ez a szervezet képes legyen "az összegzésre, a stratégiai viták lebonyolítására, s a döntésre."

Pályázatában Hiller kitért arra is, hogy az operatív döntéshozatal továbbra is a pártelnökség illetve a frakció dolga lenne, de "a hosszú távú kérdések vitaszíntere és intézménye a választmány lenne", ennek a munkamegosztásnak pedig "a kormányzóképesség ki-, illetve újraalakítása" a célja szerinte.

Nem lepődtek meg az MSZP-n belül Hiller indulásától

Hiller István bejelentkezése nem volt amúgy váratlan: párton belül jó ideje a legtöbben biztosra vették, hogy a tisztségért újrainduló Botka László szegedi polgármester kihívót kap, méghozzá az MSZP 2004-2007 közötti elnöke személyében. Az Origo úgy tudja, a szocialista párt tagsága szívesen látna egy új, markánsabb, aktívabb szereplőt a választmányi elnöki poszton, így elég jók lehetnek Hiller István esélyei. Ám mások arra figyelmeztetnek, hogy ha Botka nem tudja megőrizni pozícióját a választmány élén, akkor "láthatatlanná", súlytalanná válik a következő években, ami nem segíti azt az esetleges forgatókönyvet, miszerint többen Botkát tudnák elképzelni 2018-ban az MSZP kormányfő-jelöltjeként.

Forrás: Origo

Fotó: 20.kerulet.ittlakunk.hu

Ajánljuk még