Pesti Srácok

Mostmár transzneműek is lehetnek amerikai katonák

Mostmár transzneműek is lehetnek amerikai katonák

Ashton Carter védelmi miniszter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be csütörtökön, hogy azonnali hatállyal feloldja az amerikai fegyveres erőknél érvényben lévő tilalmat, miszerint transzneműek nem szolgálhatnak a hadseregben.

A Pentagonban tartott sajtóértekezleten Carter arról beszélt, hogy a döntést személyesen ő hozta, bár egyeztetett róla valamennyi fegyvernem vezetőjével. "Ez a helyes dolog, amit tennünk kell az embereinkért és a fegyveres erők érdekében" - fogalmazott, hozzátéve, hogy azokra a tehetséges amerikaiakra gondol, akik kiválóan teljesítenek katonai szolgálatot, vagy akik szeretnének szolgálatot teljesíteni.

Ezentúl a transzneműek nyíltan vállalhatják nemi identitásukat, és egy éven belül kidolgozzák az orvosi ellátásukat garantáló külön szabályokat is. Az új politika értelmében ezentúl senkit nem lehet leszerelni, illetve senkitől nem lehet megtagadni a nemi identitás műtéti megváltoztatása utáni újbóli besorozást. A tilalom eltörlése azonnali hatályú, és az amerikai haderő valamennyi ágára érvényes. A minisztérium egyúttal szabályozza a toborzás, az orvosi ellátás, a lakás és az egyenruha biztosítását is a transzneműek számára.

PestiSracok facebook image

A transznemű közösség jogai az elmúlt hónapokban a figyelem középpontjába kerültek az Egyesült Államokban, főleg miután több államban is született őket hátrányosan érintő törvény. Az egyik például azt írja elő, hogy mindenkinek a születési neme szerint toalettet kell használnia a középületekben.

Az Egyesült Államokban 1,4 millió felnőtt vallja magát transzneműnek.

Forrás: MTI, Fotó: transglobalmagazine.com

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.