Pesti Srácok

Rámehet Hillary Clinton elnökjelöltsége az email-botrányra

Rámehet Hillary Clinton elnökjelöltsége az email-botrányra

Hillary Clinton a felmérések szerint több százalékponttal vezet Donald Trump előtt a népszerűségi versenyben, azonban kellemetlen hetek várhatnak még rá. Ha vádat emelnek ellene az email-botrány miatt, akkor alighanem bukja az elnökjelöltséget.

Egyes amerikai szakértők, politikusok, illetve a média egy része szerint csak idő kérdése, hogy az FBI vádat emeljen Hillary Clinton valószínű demokrata elnökjelölt ellen, amiért korábbi külügyminiszterként magán-emailezésének és szerverének használatával megsértette a szövetségi szabályozást. Különösen pikáns lenne, ha Loretta Lynch igazságügy-miniszter azt követően lépne, hogy a demokraták elnökjelölő gyűlése megválasztja Hillary Clintont. Az esetleges vádemelés lehetőségéről Tom DeLay republikánus politikus az év elején saját FBI-forrásaira hivatkozva kész tényként is beszélt.

Clinton múlt szombati, három és fél órás FBI-kihallgatása Washingtonban sokak szerint azt a benyomást kelti, valami készülőben van. „Clinton találkozója az FBI-jal azt jelenti, hamarosan vádat emelnek ellene, és vádalku keretében bűnösnek vallja majd magát. Ha a nyomozók találkoznak a célszeméllyel, az általában azt jelenti: a vizsgálat gyorsan közeledik a végéhez, állítják jogi szakértők” – írta hétfőn a Santa Monica Observer, azzal érvelve, hogy Clinton e-mail-ügyének minden érintettje – beleértve Lynchet is – a Demokrata Párthoz tartozik, vagyis az az érdekük, hogy minél hamarabb pontot tegyenek a kínos ügy végére.

PestiSracok facebook image

A Fox News felmérése szerint az amerikaiak 60 százaléka véli úgy, hogy Clinton hazudik. „Ha vádat emelnének Clinton ellen, akkor szinte bizonyos, hogy kénytelen lenne kiszállni a versenyből” – írta a hét végén a The Washington Post. Lynch közölte: vádat emel, ha az FBI ezt javasolja. „Azt mondják, ha a miniszter nem emel vádat, előállnak a farbával, és nyilvánosságra hozzák a nyomozás eredményét” – idézte FBI-forrásait korábban DeLay.

magyaridok.hu kép: twitchy.com

Ajánljuk még

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.