Pesti Srácok

Hiányos az Index "fideszes ellenzéki" listája

Hiányos az Index "fideszes ellenzéki" listája

Az Index.hu most, hogy Dobolyi Alexandra MSZP-s politikusból az Orbán-kormány nagykövete lesz, összeszedte azokat a közéleti szereplőket, akik ellenzékiként is pozíciót vagy egyéb segítséget kaptak a Fidesztől. Egy személyt ugyanakkor kifelejtettek a listáról.

Dobolyi mellett a portál megemlítette azt a korábban SZDSZ-es, ma DK-s Eörsi Mátyást, aki néhány hete egy nemzetközi szervezet, a Demokráciák Közössége főtitkári posztjára pályázott, a kormány pedig őt jelölte a szervezet élére. A cikkben ugyancsak megemlítették Kóka Jánost, akiről 2014-ben derült ki, hogy a Fidesz-kormánytól diplomataútlevelet kapott, és Szaúd-Arábiába az Orbán Viktor miniszterelnököt kísérő üzleti küldöttség tagjaként utazott lobbizni a cégének. Az Index listáján szerepel még az Emmi-ben miniszteri tanácsadóként dolgozó Osztolykán Ágnes, a Semjén Zsolt mellett dolgozó Szili Katalin, illetve Szent-Iványi István is, akit ljubljanai nagyköveti a posztjáról a nagy államapparátusi kirúgások, tisztogatások idején sem váltott le őt a Fidesz-kormány. 2015-ig volt nagykövet, majd belépett a Fodor Gábor alapította Magyar Liberális Pártba.

Az Index összeállításának logikáját követve ugyanakkor egy személy mindenképpen a listára kívánkozott volna: Spéder Zoltán, az Index.hu tulajdonosa, aki a Magyar Postán és a takarékszövetkezeti integráción keresztül az elmúlt években több tízmilliárd forintnyi állami befektetéshez jutott. Más kérdés, hogy nem feltétlenül megérdemelten: A takarékszövetkezet integráció zátonyra futott, Spéder pénzintézeténél, az FHB Banknál sok milliárd forintos hiányról szólnak a hírek, a kétséges sorsú állami befektetések miatt ma is nyomozást folytat a rendőrség.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index.hu/PS, fotó: napi.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!