Pesti Srácok

Szigonyokkal és fejszékkel támadtak egy fotó miatt Korzikán

null

Cannes után újabb franciaországi város strandján tiltották be a burkini, azaz a vallásos muszlim nők által viselt, teljes testet és a hajat elfedő fürdőruha viselését – írja az euronews.com. Észak-afrikaiak egy csoportja ugyanis egy fénykép miatt fejszékkel és szigonyokkal támad a helyi fiatalokra.

A korzikai Sisco polgármestere azért döntött a tiltás mellett, mert a hétvégén erőszakos összecsapásba torkollott egy incidens, amikor egy turista lefotózott egy burkinit viselő észak-afrikai nőt. Miután ezt néhány szintén észak-afrikai szóvá tette, a turista védelmére kelő korzikai fiatalokra szigonyokkal és fejszékkel támadtak. A feldühödött társaság ezután több autót felgyújtott, négy embert kellett kórházba szállítani, egyiküket egy szigonnyal szúrták meg.

A portál hozzáteszi, Németországban konzervatív politikusok szintén a burka és a nikab viselésének betiltását szorgalmazzák. Az államfő, Joachim Gauck támogatja a belügyminiszter által felvázolt biztonsági szigorításokat, ám teljes arcot elfedő burka viselésének betiltását nem tartja helyesnek.

Teljes cikk itt olvasható:

Forrás: euronews.com

PestiSracok facebook image

Fotó: breitbart.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.